Tři svatí archandělé / út 29. září 2020

Slavíme svátek tří archandělů, které nám představuje Bible jako ty, kteří stojí před Bohem (Lk 1,19; Tob 12,15). Povšimněme si jejich jmen a významu slova v hebrejštině. Michael - "Kdo je jako Bůh?" Gabriel... (pokračování)

Otec Alfieho Evanse: Nemocnice ho nechá umřít hlady

Zatímco právníci rodiny Alfieho Evanse a Dětské nemocnice Alder Hey bojují u soudu ohledně budoucnosti třiadvacetiměsíčního chlapečka, probudil se o něj nový obrovský zájem. Soudce rozhodující v tomto případu zakázal rodině přepravit Alfieho do Itálie, kde by mohl podstoupit léčbu a případnou experimentální léčbu jeho vzácného degenerativního neurologického onemocnění. Stále se čeká na rozhodnutí, zda si rodina bude moci vzít Alfieho domů. Ale Alfieho otec Tom se obává, že než soud rozhodne, jeho syn zemře hladem, protože mu nemocnice odpojila výživu.

Otec Alfieho Evanse: Nemocnice ho nechá umřít hlady

Jednou z nejzávažnějších otázek, kterou si většina lidí sledujících tento strašlivý případ klade, je to, zda Alfie dostává výživu a vodu poté, co nemocnice včera přes námitky rodičů chlapci odpojila zařízení pro podporu základních životních funkcí. Další otázkou je kyslík, a Alfieho rodina uvedla, že Alfie kyslík nakonec dostal, což výrazně zlepšilo jeho fyzický stav.

Alfieho rodina též dosvědčila, že chlapec dostává i vodu. Ale v novém příspěvku na Facebooku Alfieho otec sdělil, že chlapeček nedostává žádnou výživu. Otec se obává, že by Alfie mohl zemřít hlady.

UPDATE: Už 23 hodin je bez jakékoli výživy

Je toto humánní? Kde je jeho důstojnost?“ napsal Tom Evans. Tom naznačil, že i přes nedostatek výživy se Alfie drží. „Už to bude 24 hodin a on stále bojuje. Všemu čelí se svými krásnými rysy, růžovými rty, hezkou tváří a odvážným úsměvem,“ napsal.

Příznivci Alfieho a jeho rodiny píší rozčilené zprávy:

"Láme mi to srdce, musí mu dát šanci a nechat ho odjet! Jak by mu to mohlo ublížit? Prostě nechtějí, aby vyšlo najevo ještě víc jejich chyb než doposud... Je to hanebné a stydím se za to, že jsem Brit.

Plán A nefungoval, takže tohle je zřejmě plán B. Jste zrůdy, mnozí z vás, kteří jste se o něj starali, dokonce i zdravotní sestry. Jak se vám spí, když víte, že chlapec bojuje o život, ale musí hladovět? Alfie, bojuj, maličký, vedeš si báječně.

Měli by ho vyživovat sondou, protože někteří lidé žijí normální život i se sondou v žaludku. Buďte silní, Tome a Kate. Bojujte za něj dál, abyste ho dostali z této hrozné nemocnice.

Láme mi srdce to, jak se chovají k vašemu synovi. A také k vám jako Alfieho rodičům. Je to odporné, jak to mohou dělat?"

U nemocnice, kde se nachází malý Alfie Evans, přistál vrtulník záchranné služby. Alfie dýchá sám a žije i 20 hodin poté, co mu Dětská nemocnice odpojila přistroje pro podporu základních životních funkcí. Alfie doposud vzdoruje předpovědím lékařů a jeho rodiče znovu míří k soudu, aby dále bojovali o jeho život. Doufají, že se domohou opětovného připojení přístrojů pro podporu základních životních funkcí a chtějí také syna odvézt do Itálie, která mu udělila občanství.

Dnes skupina britských lékařů, The Medical Ethics Alliance, vyjádřila zděšení z léčby Alfieho Evanse, kterou nazvala „lékařskou tyranií“. A italský ministr zdravotnictví kritizoval rozhodnutí soudů Spojeného království pečovat o Alfieho tak jako doposud. Předseda Italského národního zdravotního ústavu včera kritizoval rozhodnutí britského Nejvyššího soudu o Alfiem Evansovi, na základě něhož byla dětská nemocnice oprávněna odpojit přístroje pro podporu životních funkcí navzdory námitkám Alfieho rodičů.

Alfieho otec potvrdil odstranění podpory životních funkcí a kyslíku ve videu v 9:17 hod. londýnského času. „Alfie je stále s námi a bojuje,“ řekl.

Papež František se opakovaně přimlouval za Alfieho a naléhá, aby jeho rodičům bylo umožněno dopravit chlapce do Itálie.

25. 04. 2018, Life News