sv. Barbát / st 19. únor 2020

Byl biskupem v Beneventě, kde bojoval proti modlářskému uctívání zlatého hada. ... (pokračování)

Alexander Tomský o Brexitu

V Anglii po 45 letech unijní vlády modernizátorů zvítězila restaurace, čili patriotismus, zdravý rozum a obnova národní nezávislosti. Vyhrála také proto, že se část politické elity sklonila před nevolí lidu, který už delší dobu s novými pořádky hluboce nesouhlasil.

Alexander Tomský o Brexitu

Na otázku, zda chudí a obyčejní lidé mají vládnout, říkám hromovým hlasem ano. (G. K. Chesterton)

S pokorou (téměř křesťanskou) uznala, že v politice nemá žádný člověk patent na rozum. Prostí lidé jsou totiž zdravě konzervativní a snášenliví a nedělejme z nich chrapouny. Instinktivně obhajují základní věci života, svůj domov, tradici, demokracii, bezpečnost a řád, důvěru mezi našinci. Celá desetiletí museli poslouchat moralistická kázání politiků, že muži utlačují ženy, manželství a erotika nejsou dané, lze měnit pohlaví a děti nemusí poslouchat rodiče. Tváří v tvář tragické zkušenosti poslouchali, že je importovaný islám náboženství míru, imigrace vytváří lepší multikulturní společnost a láska k vlasti je dávno překonaná. Jejich vlastní politici je uráželi, zejména obviněním z xenofobie a rasismu. Hlasováním pro brexit odmítli nejen podřízenost Evropské unii, ale především světonázor anglické oligarchie. Jsem zvědav, jak se teď bude měnit. Ideologie politické korektnosti a budovatelský program byrokratického projektu integrované Evropy, lidských práv a nemilosrdného světa bez hranic má na našem kontinentě mnoho idealistických zastánců. Odchod nejvýznamnějšího státu z EU možná vývoj pozitivně ovlivní, ale nedělám si iluzi, že se unijní jakobínská elita hned tak změní, europolitici se chytnou za nos a uznají nadřazenost lidu a národního státu, o židovskokřesťanských hodnotách ani nemluvě. Nám totiž vládnou blázni. Nová komisařka vyhlásila nový utopický program – Evropu bez uhlíku. Každý rozumný člověk ví, že je to nesmysl, většinu světa omezení emisí kysličníku uhličitého nezajímá, a nelze toho dosáhnout ani za cenu drastické chudoby. Modleme se, aby příklad demokratické restaurační Anglie zabránil Evropě, aby se znovu zmítala mezi revolucí a kontrarevolucí.

Alexander Tomský

13. 01. 2020, RC Monitor 1/2020

HLEDÁME
spolupracovníky, někoho šikovného a spolehlivého, s dobrým názorem a smyslem pro maličkosti i pro humor. Někoho, kdo nevěří na Murphyho zákon
"Nikdy nebuď první. Nikdy nebuď poslední. Nikdy se na nic nehlas dobrovolně."
redakce@rcmonitor.cz

Dobrý časopis


pdf >        archiv >