sv. Matěj / pá 14. květen 2021

Palestinský rodák, který je představen jako skromný proselyta, jenž byl po nanebevstoupení Páně vyvolen losem do apoštolského sboru na místo zrádného Jidáše. Evangelium hlásal až v Africe. Zemřel asi v 63 roce ... (pokračování)

Skupina odpadlíků se snaží rozdělit katolíky v Bolívii

Biskup z Oruro v Bolívii Cristobal Bialasik obvinil skupinu odpadlíků, že se snaží „zmást a rozdělit“ Bolivijce myšlenkami, jež jsou v rozporu s učením katolické církve.

V pátek 29. dubna bolivijský deník La Patria otiskl článek skupiny Somos Iglesia (My jsme církev). Tato skupina požadovala, aby bylo v diecézi Oruro vysvěceno na diákony šest „bratrů patřících do prorocké a osvobozující církve“.

Biskup odpověděl kritikou skupiny za to, že společně s dalšími osobami, „které nemají podporu církve“, jako je například teolog Hans Küung a Katolíci za svobodu volby, podněcuje rozkol.

Biskup také zdůraznil, že diakonát není „povýšení, ocenění nebo odměna, ale spíše poslání“. Citoval Katechismus katolické církve a řekl, že „jedině církev má zodpovědnost a právo vyzvat některou osobu, aby přijala svěcení“.

„Podle mého průzkumu,“ řekl CNA, Somos Iglesia „podporuje vše, co je proti učení církve. Podporují svěcení žen a homosexuálů, podporují rovněž potraty a antikoncepci.“

Tato skupina odpadlíků „se mnou nehovořila, ani mě nenavštívila. Svévolně se rozhodli zveřejnit článek, který je v rozporu s duchem pastorační péče diecéze Oruro,“ řekl biskup.

12. 05. 2011, Catholic News Agency