sv. Beda Ctihodný (Venerabilis) / po 25. květen 2020

Pocházel ze severovýchodní části Anglie. Již v mládí se řídil podle benediktinské řehole. Ve dne studoval, v noci vstával k modlitbě. Téměř celý život strávil v klášteře v Jarrově nedaleko rodného místa. Když s... (pokračování)

100 000 účastníků pochodu pro život v Peru

100 000 účastníků pochodu pro život v Peru

Více než 100 000 Peruánců se 23. března navzdory horku zúčastnilo Velkého pochodu pro život 2013, aby vyjádřili podporu obraně lidského života od jeho početí až do přirozené smrti.

Demonstranti také vyjádřili nesouhlas s veškerými snahami o legalizaci potratů v zemi. Pochod pro život, který začal v 9 hodin místního času, vedl podél deseti bloků jedné z nejvýznamnějších limských ulic. Pochodu se účastnily celé rodiny s dětmi společně s velkým počtem mladých lidí, kteří na sobě měli trička s pro-life nápisy.

Mezi účastníky byli i Reyes Arangurenovi, rodiče paterčat. V nedávném rozhovoru pro CNA vyprávěli svůj příběh a řekli, že „nebýt Boha, rozhodli by se pro potrat“.

Účastníci pochodu drželi minutu ticha k uctění památky dětí, které zemřely při potratu. Organizátoři také vypustili stovky bílých balónků.

V limském parku Ramóna Castilly oslovil účastníky kardinál Juan Luis Cipriani a poděkoval peruánskému kongresu za to, že 25. březen vyhlásil ​​Dnem nenarozeného dítěte.

Účast na pochodu byla více než dvojnásobná oproti roku 2012, kdy se jej účastnilo asi 40 000 osob.

15. 04. 2013, CNA