sv. Kilian / st 8. červenec 2020

Pocházel z Irska a jako biskup se vydal hlásat evangelium k Herbipoli (Würzburgu) v Austrasii (dnešním Sasku v Německu). Podobně jako Jan Křtitel káral tamnějšího vévodu Gosberta. A jako Jan, kvůli nabádání k v... (pokračování)

Půl milionu lidí na Pochodu pro život v Limě

V hlavním městě Peru se tuto sobotu konal podobně jako u nás Pochod pro život, kterého se účastnilo půl milionů lidí. Heslo toho letošního, který se každoročně koná na Světový den počatého dítěte, znělo: „Všichni v sobě máme dítě“. Průvodu hlavními ulicemi města se účastnili i mnozí duchovní.

Půl milionu lidí na Pochodu pro život v Limě

Účastníky oslovil kardinál Juan Luis Cipriani. Peruánský primas přečetl zvláštní list, který jim k této příležitosti zaslal papež František. Svatý otec pozdravil účastníky Pochodu pro život a všechny, kdo jsou s nimi spojeni v modlitbě a zavazují se k obraně a podpoře základního dobra lidského života od početí až do přirozeného skonu. „Prosím vás, abyste vydávali plnohodnotné svědectví a vždycky hlásali posvátný charakter života každého člověka, kterého Bůh stvořil ke svému obrazu a Kristus vykoupil na kříži“ – napsal František.

Arcibiskup Limy, který je iniciátorem tohoto pochodu, pozval také věřící jiných vyznání, protože – jak řekl „obrana života od početí do smrti je platformou lidské stability“. Zdůraznil přitom také, že „žádná příčina, ani znásilnění, nemůže být důvodem k umělému ukončení těhotenství. Dnešní svět, který vynakládá obrovské sumy na interrupce a velmi málo na podporu a péči o děti, však musí především zpokornět,“ řekl mimo jiné peruánský kardinál Cipriani.25. 03. 2015, Radio Vaticana, ACI Prensa