sv. Kilian / st 8. červenec 2020

Pocházel z Irska a jako biskup se vydal hlásat evangelium k Herbipoli (Würzburgu) v Austrasii (dnešním Sasku v Německu). Podobně jako Jan Křtitel káral tamnějšího vévodu Gosberta. A jako Jan, kvůli nabádání k v... (pokračování)

Více než 25 000 lidí na pochodu pro život a rodinu v Ekvádoru

Více než 25 000 lidí v několika ekvádorských městech se zúčastnilo devátého každoročního pochodu u příležitosti Dne nenarozených dětí. Pochod se letos konal pod heslem „Láska v pohybu“. Účelem této akce je veřejně vyjádřit masivní podporu obraně života a přirozené rodiny.

Více než 25 000 lidí na pochodu pro život a rodinu v Ekvádoru

V Quitu akci pořádanou 19. března zpestřily hudební skupiny, pro-life svědectví, divadlo a alegorické vozy. K pochodu v hlavním městě se připojila i města Tena, Santo Domingo de los Tsáchilas, Loja, Cuenca a Esmeraldas. Akce koordinovaná pomocným biskupem z Quita Danilo Echeverríou, jenž předsedá Pastorační komisi pro život a rodinu při ekvádorské biskupské konferenci, přitáhla různá laická katolická hnutí, ženské občanské skupiny, farní skupiny mládeže, mezinárodní pro-life a rodinná sdružení a hnutí.

„Účas byla obrovská!“ řekla agentuře CNA Amparo Medinaová, koordinátorka Life and Family Network of Ecuador. Jen v ekvádorském hlavním městě se podle odhadů akce účastnilolo více než 15 000 lidí. Většinu účastníků tvořili „mladí lidé, kteří přinesli radost a oživili celý pochod sloganem „Uveď svou lásku do pohybu pro život a rodinu“. Na závěr také zorganizovali velmi vzrušující ,flash mob‘,“ zdůraznila Medinaová.

„Kolemjdoucí byli dojatí, když viděli početné rodiny i s prarodiči, těhotné matky a rodiče s kočárky. Byla to skutečná oslava života a rodiny,“ řekla koordinátorka Life and Family Network.

Medinaová zdůraznila, že třetím rokem pochod demonstruje podporu přirozené rodině, „protože děti potřebují pevnou rodinu a vzory otce a matky jsou nezbytné pro celkový rozvoj dětí“.

Postěžovala si, že od roku 2013 „existuje ,trans aliance‘ mezi skupinou LGBTI (lesbičky, gayové, bisexuálové, transgenderové a intersexuálové) a vládou, prostřednictvím které se prosadilo, že osoba starší 18 let si může zvolit, že bude v matrice zapsán její gender, a nikoli biologické pohlaví“.

„V případě soutěží o veřejné zakázky osoby LGTBI dostávají dva body navíc a dále jsou de facto legalizovány svazky homosexuálů se stejnými právy, jako kdyby šlo o manželství mezi mužem a ženou,“ uvedla.

Vláda Rafaela Correy prosazuje ještě další veřejná opatření, řekla Medinaová, například poskytování antikoncepce „dívkám od 10 let věku“. To způsobuje „navýšení počtu těhotenství nezletilých, což i samotná vláda potvrdila“.

Avšak podle předsedkyně ekvádorské pro-life platformy tyto velké pochody již přinášejí plody pro život a rodinu.

„Prvním plodem byla obrovská účast občanů v ulicích pěti ekvádorských měst,“ řekla a vyjádřila svou touhu, aby „místní i celostátní orgány naslouchaly hlasu většiny Ekvádorců, kteří požadují dodržování práva na život pro všechny bez výjimky a respektování přírozené rodiny jako jádra společnosti.“

Medinaová potvrdila závazek pro-life organizací podílet se na obraně života a rodiny, pomáhat těhotným ženám, jež procházejí obtížnými situacemi, a napomáhat uzdravení mužů a žen, kteří truchlí kvůli potratu.

„Zejména v tomto Roce milosrdenství je naší prioritou jakožto pro-life a prorodinných organizací zvěstovat evangelium života a rodiny,“ uvedla.05. 04. 2016, EWTN