sv. František Saleský / pá 24. leden 2020

Pochází ze Savojska (Francie). V Paříži studoval a prošel krizí. Stal se doktor... (pokračování)

Mexický biskup je ochoten evangelizovat i z vězení, bude-li to nutné

Biskup Ramón Castro Castro přijal 28. července v cuernavacké katedrále více než 100 osob z různých občanských organizací, které kritizovaly Graca Ramíreze, guvernéra státu Morelos, kvůli problémům, jimž stát čelí. Cuernavaca, hlavní město státu Morelos, podle mexické Občanské rady pro veřejnou bezpečnost a trestní soudnictví patřila v roce 2014 mezi 50 měst s největším počtem násilných tretných činů na světě. Počet vražd spáchaných v tomto městě je čtvrtý nejvyšší v zemi.

Mexický biskup je ochoten evangelizovat i z vězení, bude-li to nutné

„Nevadí mi, když půjdu do vězení. Budu odtamtud evangelizovat,“ řekl biskup Castro mexickým novinářům v okamžiku, kdy čekal na soudní obsílku. „Chci poděkovat advokátní komoře v Cuernavace, která mi vyjádřila podporu tím, že vystoupila na mou obranu,“ dodal.

Strana demokratické revoluce, k níž Ramírez patří, podala trestní oznámení na biskupa Castra pro údajné zasahování do politických záležitostí, což je v rozporu se zákony země.

Politická strana jej také obvinila z homofobie, protože se účastnil velmi početného pochodu na podporu rodiny a proti manželství osob stejného pohlaví.

Kněží z Cuernavacy v prohlášení zveřejněném 13. srpna vyjádřili biskupu Castrovi svou „vděčnost... a neochvějnou podporu“.09. 09. 2016, CNA

HLEDÁME
spolupracovníky, někoho šikovného a spolehlivého, s dobrým názorem a smyslem pro maličkosti i pro humor. Někoho, kdo nevěří na Murphyho zákon
"Nikdy nebuď první. Nikdy nebuď poslední. Nikdy se na nic nehlas dobrovolně."
redakce@rcmonitor.cz

Dobrý časopis


pdf >        archiv >