sv. Eusebius / po 2. srpen 2021

Pocházel ze Sardinie a studoval v Římě. Ve Vercelli se stal r. 345 prvním biskupem. Osvědčil se ve výchově duchovenstva. Trval na pravověrnosti a byl proto ve vyhnanství a týrán od ariánů. Trpěl příkoří v Pales... (pokračování)

Facebook obnovil katolické stránky, které byly odstraněny

Nejméně 25 katolických facebookových stránek v portugalštině a angličtině, které sledovalo mnoho lidí, bylo bez předchozího upozornění 17. července v noci zrušeno. Stránky již byly obnoveny a Facebook se za náhodné odstranění omluvil.

Facebook obnovil katolické stránky, které byly odstraněny

Na jedenadvaceti brazilských katolických stránkách, jako například stránka Papa Francisco Brazil, a také na čtyřech stránkách v angličtině nebylo možno 18. července zobrazit obsah, protože Facebook tyto stránky v tichosti zrušil. Byly tak postiženy miliony lidí, kteří tyto stránky sledovali, uvádí se na ChurchPOP, webové stránce věnované křesťanské kultuře.

„Všechny stránky už byly obnoveny. K tomuto incidentu došlo náhodně vinou nástroje na odhalování spamu. Upřímně se omlouváme za způsobené problémy,“ uvádí se v e-mailu, který mluvčí Facebooku zaslal 19. července odpoledne agentuře Catholic News Service.

Mezi těmi, koho zrušení stránek postihlo, byl i výkonný ředitel Relevant Radio, P. Francis J. Hoffman, známý pod přezdívkou „otec Rocky“, jehož stránku sleduje 3,95 milionu lidí z celého světa.

Relevant Radio oznámilo, že 17. července se žádný z administrátorů facebookové stránky Relevant Radio „Otec Rocky“ nemohl na Facebook přihlásit. Když prošli bezpečnostními opatřeními, zjistili, že stránka otce Rockyho „byla zrušena, a to bez jakékoli zmínky nebo vysvětlení“.

Každodenní živé přenosy mší otce Rockyho, jeho modlitby, fotografie a vzdělávací videa sledovaly téměř 4 miliony lidí. 19. července ráno otec Rocky zveřejnil obrázek sošky Panny Marie s textem: „Díky Bohu, jsem zpátky na Facebooku!“

„Poslouží to jako varování, a vyzýváme proto posluchače Relevant Radia a naše příznivce na Facebooku, aby si stáhli bezplatnou aplikaci Relevant Radio jako bezpečný a spolehlivý zdroj pro každodenní přenos mše a inspirativních pořadů,“ napsal otec Rocky v tiskové zprávě.

Správci facebookové stránky Catholic and Proud, kterou sleduje více než 6 milionů příznivců, sdělili agentuře CNS ve zprávě zaslané přes Facebook, že do 17. července vše fungovalo správně, ale následujícího dne byla stránka nedostupná.

„Dostali jsme pouze upozornění, že jsme nedodrželi jejich zásady, a to je vše, žádné vysvětlení, žádný příklad porušení z naší strany, vůbec nic,“ napsali správci Catholic and Proud agentuře CNS. „To je vše, co víme. Odstraněna byla i schránka se zprávami, takže jsme nemohli nikomu odpovědět.“

Podle Facebooku protokoly zaměřené na odstraňování falešných stránek a komerčního spamu umožňují vyhledávat příspěvky, které obsahují podobné komentáře naznačující porušení zásad. Řada náboženských stránek často vytváří podobné komentáře a rozesílají je, což může způsobit zrušení daných stránek. Když Facebook zjistil, že došlo k chybě, stránky dokázal obnovit.

V květnu 2016 Gizmodo, webová stránka věnovaná designu, technologiím a politice, zveřejnila článek, v němž obvinila Facebook z cenzury konzervativních témat, obzvláště Konference konzervativní politické akce a konzervativních politiků.

Jejich zdroje, bývalí facebookoví „novináři“, dokonce uváděli, že nemohli propagovat své příspěvky, pokud se stejným tématům nevěnovaly i mainstreamové stránky.

V reakci na to viceprezident Facebooku, Tom Stocky, vydal prohlášení, v němž napsal: „Bereme tyto zprávy velmi vážně a nenalezli jsme žádný důkaz, že by tato anonymní obvinění byla pravdivá.“

03. 08. 2017, Crux