sv. Hildefons / čt 23. leden 2020

Narodil se asi v r. 606. Stal se vzdělaným mnichem a r. 657 arcibiskupem v rodn... (pokračování)

Biskupové prosí Pannu Marii, aby vysvobodila Venezuelu ze spárů komunismu

Tato výzva přichází v době, kdy se Venezuela dále sesouvá do chaosu a násilí. Venezuelská biskupská konference prosí o přímluvu Panny Marie, aby jejich země byly vysvobozena ze „spárů komunismu a socialismu“. Jelikož se země dále propadá do politického chaosu, biskupové zveřejnili modlitbu na svém Twitterovém účtu spolu s obrazem Panny Marie a venezuelskou vlajkou.

Biskupové prosí Pannu Marii, aby vysvobodila Venezuelu ze spárů komunismu

Modlitba zní: „Nejsvětější Panno, Matko z Coromoto, nebeská patronko Venezuely, osvoboď naši zemi ze spárů komunismu a socialismu.“

Tweet byl zveřejněn, když Venezuelané šli volit členy ústavodárného shromáždění, které je pověřeno přepracováním ústavy země.

Prezident Nicolás Maduro svolal toto shromáždění 1. května uprostřed stále násilnějších protivládních protestů a prohlásil, že přepsání ústavy podpoří „usmíření a mír“.

Opoziční aktivisté obviňují socialistického prezidenta z uzurpace moci a obávají se, že použije shromáždění k upevnění své vlastní pozice a k udržení se u moci.

Volby nesledovali žádní nezávislí pozorovatelé a jiné jihoamerické země jako Kolumbie, Panama, Peru a Argentina je odmítly uznat.

Venezuelští biskupové odsoudili shromáždění jako „neústavní“ a „zbytečné, nevhodné a škodlivé pro venezuelský lid“.06. 08. 2017, CH

HLEDÁME
spolupracovníky, někoho šikovného a spolehlivého, s dobrým názorem a smyslem pro maličkosti i pro humor. Někoho, kdo nevěří na Murphyho zákon
"Nikdy nebuď první. Nikdy nebuď poslední. Nikdy se na nic nehlas dobrovolně."
redakce@rcmonitor.cz

Dobrý časopis


pdf >        archiv >