sv. Julie Billiart / st 8. duben 2020

Pocházela z Cuvilly v Pikardii a od dětství měla vlohy k apoštolskému působení. Její život krutě poznamenal atentát na jejího otce. Zůstala pak mnoho let ochrnuta. Za Francouzské revoluce ji chtěli revolucionář... (pokračování)

Biskupové prosí Pannu Marii, aby vysvobodila Venezuelu ze spárů komunismu

Tato výzva přichází v době, kdy se Venezuela dále sesouvá do chaosu a násilí. Venezuelská biskupská konference prosí o přímluvu Panny Marie, aby jejich země byly vysvobozena ze „spárů komunismu a socialismu“. Jelikož se země dále propadá do politického chaosu, biskupové zveřejnili modlitbu na svém Twitterovém účtu spolu s obrazem Panny Marie a venezuelskou vlajkou.

Biskupové prosí Pannu Marii, aby vysvobodila Venezuelu ze spárů komunismu

Modlitba zní: „Nejsvětější Panno, Matko z Coromoto, nebeská patronko Venezuely, osvoboď naši zemi ze spárů komunismu a socialismu.“

Tweet byl zveřejněn, když Venezuelané šli volit členy ústavodárného shromáždění, které je pověřeno přepracováním ústavy země.

Prezident Nicolás Maduro svolal toto shromáždění 1. května uprostřed stále násilnějších protivládních protestů a prohlásil, že přepsání ústavy podpoří „usmíření a mír“.

Opoziční aktivisté obviňují socialistického prezidenta z uzurpace moci a obávají se, že použije shromáždění k upevnění své vlastní pozice a k udržení se u moci.

Volby nesledovali žádní nezávislí pozorovatelé a jiné jihoamerické země jako Kolumbie, Panama, Peru a Argentina je odmítly uznat.

Venezuelští biskupové odsoudili shromáždění jako „neústavní“ a „zbytečné, nevhodné a škodlivé pro venezuelský lid“.06. 08. 2017, CH