sv. Atanasia / ne 18. duben 2021

Pochází ze vznešené rodiny na ostrově Egina. O jejím atributu -hvězdě - legenda vypráví, že velmi mladá prožila u přeslice vytržení, při němž do její hrudi vstoupila zářivá hvězda. Atanasia už v mládí toužila ... (pokračování)

Přehled zpráv

SEVERNÍ AMERIKA

Úsilí o rasovou spravedlnost by mohlo přinést oživení zájmu o otázky práva na život

Někteří stoupenci hnutí za právo na život říkají, že nedávné úsilí o nastolení rasové rovnosti ve Spojených státech může oživit vnímání důležitosti jejich cílů, a poukazují na to, jak spolu tyto dva problémy souvisí.

Metafyzický rozměr sporu Bostock versus Clayton County

Elizabeth Anscombová proslula svým tvrzením, že všeobecné přijetí antikoncepce oslabí vztah mezi manželstvím, sexem a dětmi. Také však předpověděla, že povede k celkovému přijetí homosexuálních praktik a vztahů. Když Nejvyšší soud Spojených států amerických v kauze Griswoldová versus Connecticut (1965) vyhlásil, že užívání antikoncepce je ústavním právem, etabloval se jako pečovatel o sexuální revoluci a spustil rozsáhlý sociální experiment, který měl tezi Anscombové prověřit.

Rozhodnutí Nejvyššího soudu ve věci LGBT vyvíjí tlak na věřící zaměstnavatele i zaměstnance

Rozhodnutí Nejvyššího soudu Spojených států amerických, že federální zákon zakazující diskriminaci na základě pohlaví chrání také sexuální orientaci a genderovou identitu, bude mít podle odborníků na právní a náboženskou svobodu dalekosáhlé důsledky pro věřící zaměstnavatele a zaměstnance, neboť v zákoně zakotvuje určitý pohled na sexualitu a pohlaví.

Vytvářet kulturu povolání

Rozhovor s Timothy kardinálem Dolanem, arcibiskupem New Yorku

Arizonský domov pomáhá ženám začít nový život po návratu z vězení

Ženy navracející se z vězení mohou čelit mnoha problémům – od hledání bydlení a zaměstnání, když mají záznam v trestním rejstříku, až po nápravu vztahů se členy vlastní rodiny a s přáteli. V ženském domově v arizonském Flagstaffu bývalé vězeňkyně získávají pomoc, aby se mohly znovu postavit na vlastní nohy.

Studie nenalezla žádný „gen homosexuality“. Co to znamená pro katolickou morálku?

Poté, co velká vědecká studie zjistila, že neexistuje žádný jedinečný genetický marker pro homosexualitu, katolický teolog vysvětlil, že tato zjištění jsou plně v souladu s katolickým učením.

Masivní náboženská svoboda a vzdělání jsou považovány za klíč, jak čelit útokům

Mnohé teroristické útoky a další násilné činy zaměřené proti chrámům, místům náboženského kultu a komunitám věřících na celém světě „konečně získávají pozornost, jsou odsuzovány a dostává se jim reakce, jakou zasluhují“, řekl arcibiskup Bernardito Auza v Organizaci spojených národů.

K filmu, který hýbe světem aneb uvidět potrat

Nacházíme se ve zlomovém bodě velké morální diskuse o potratech v naší zemi – ne proto, že by se objevily nové argumenty, ale spíše proto, že jsou schvalovány zákony, nad jejichž barbarstvím se tají dech.

Kanada: Děsivé možné důsledky rozšíření asistované sebevraždy

Zatímco mnoho organizací zdravotně postižených před třemi lety v Kanadě zpočátku bojovalo za legalizaci asistované sebevraždy, nyní bojují znovu, protože snahy rozšířit přístup k asistované sebevraždě pro zdravotně postižené pokračují. V Kanadě mají nárok na asistovanou sebevraždu pouze ti, kterým hrozí v „dohledné době“ smrt.

   1  2  3  4  5  6  7  8  9