sv. Mapalík a další (Bas, Fortunio, Pavel, Fortunáta, Viktorín, Viktor, Heremius, Kredula, Hereda, Donát, Firmus, Venustus, Fruktus, Julie, Marciál, Ariston.) / po 19. duben 2021

Martyrologium uvádí, že ho vychovala zbožná chůva a za Decia jeho matka a sestry zradily Krista. On pak že šel sám k soudu, kde vyznal svou víru. Protože se hlásil ke Kristu byl odsouzen a s ním v té době řada ... (pokračování)

Přehled zpráv

SEVERNÍ AMERIKA

USA: Obama proti církvím

Na „Vrcholné katolicko-evangelikální konferenci“, pořádané na Georgetownské univerzitě, řekl prezident Obama, že by církve měly věnovat méně času potratům a homosexuálním „manželstvím“. Kritizoval jejich politické angažmá a důraz na „rozdělující témata“, jako je ochrana života a manželství.

Na demonstraci proti manželství homosexuálů dorazilo 10 000 osob

Pořadatelé manifestace proti manželství homosexuálů, která se v sobotu 25. 4. 2015 konala ve Washingtonu, uvádějí, že se akce zúčastnilo několik tisíc lidí, ale policisté tento počet nepotvrdili. Národní organizace pro manželství svolala Pochod pro manželství před úterním projednáváním manželství homosexuálů u Nejvyššího soudu USA, který by mohl potvrdit platnost manželství osob stejného pohlaví pro celou zemi. Očekává se, že rozhodnutí bude vydáno před letními soudními prázdninami.

Ohio: stanoveny morální standardy pro středoškolské učitele

Diecéze Cleveland v Ohiu stanovila nové standardy pro učitele na církevních středních školách, aby odpovídaly již dříve stanoveným normám pro učitele základních škol.

Profil svěcených kněží v USA

Počet mužů, kteří budou letos vysvěceni, vzrostl v USA od loňska o 25 %. Jde o nový trend poté, co počet nových kněží v letech 1965-2005 setrvale klesal. Průměrný věk nově vysvěcených je 34 let, čtvrtina z nich pochází ze zahraničí – z Nigérie, Polska, Vietnamu, Kolumbie, Mexika a Filipin.

USA přijmou další křesťany ze Středního východu

Dva členové kongresu zvolení za Kalifornii, Duncan Hunter a Juan Vargas, předložili návrh zákona, který má usnadnit imigraci příslušníkům náboženských menšin ohrožených džihádisty z Islámského státu v Sýrii a Iráku.

Kanadský nejvyšší soud zrušil zákaz asistované sebevraždy

V jednomyslném rozhodnutí vydaném 6. února nejvyšší soud uvedl, že možnost ukončit vlastní život je „důležitá pro důstojnost a nezávislost“ nevyléčitelně nemocných pacientů.

Tisíce lidí pochodovaly v centru Los Angeles na podporu lidské důstojnosti

První výroční pochod OneLife LA, který je oslavou důstojnosti každého lidského života od početí do přirozené smrti, přivedl tisíce lidí z celé jižní Kalifornie do centra Los Angeles. Akce, jež se konala 17. ledna, začala na historickém La Placita Olvera, kde rychle rostoucí zástup obklopil altán uprostřed náměstí.

Teologie by měla být vyučována v duchu kající adorace

Kardinál Collins, který se stal torontským arcibiskupem v roce 2007, uvedl jako teologické vzory svatého Augustina, svatou Terezii z Avily a blahoslaveného Johna Henryho Newmana. Řekl, že „základní chybou akademiků je pýcha. Moudří a vzdělaní lidé jí musí předcházet.“

Katoličtí voliči při amerických volbách v souladu s celkovým trendem

Podle výsledného průzkumu zveřejněného v New York Times se američtí katoličtí voliči při letošních volbách do Kongresu přiklonili k republikánským kandidátům, což odpovídá celonárodnímu trendu. Timesy zjistily, že 53 % voličů, kteří se sami označují za katolíky, hlasovalo pro republikánského kand

   4  5  6  7  8  9  10  11  12