sv. Jana Frémiot de Chantal / st 12. srpen 2020

Pocházela ze šlechtické rodiny v Burgundsku. Jako dcera představeného parlamentu se provdala za barona de Chantal. Když ten na následky postřelení při honu zemřel, zůstala se čtyřmi dětmi u tchána, kde zakoušel... (pokračování)

Azyl pro německé odpírače státních škol před Nejvyšším soudem USA?

Azyl pro německé odpírače státních škol před Nejvyšším soudem USA?

Nejvyšší soud USA rozhoduje v těchto dnech o tom, zda bude projednávat případ azylu jedné německé rodiny. Rodina obdržela v roce 2010 azyl, protože německé úřady zakázaly domácí vzdělávání dětí.

Nejvyšší soud USA rozhoduje v těchto dnech o tom, zda se začne zabývat případem jedné německé rodiny, která zažádala ve Spojených státech o azyl. Uwe a Hannelore Romeikeovi přišli v roce 2010 do Spojených států, protože německé úřady jim zakázaly vychovávat své děti doma a hrozily jim pokutami. Pokud by se rodiče nepodvolili, mělo dokonce dojít ke ztrátě práva na péči o jejich děti.

Úřady ve Spojených státech poskytly této rodině nejprve azyl z náboženských důvodů. Rodina Romeikeových argumentovala, že nechce posílat své děti do „nekřesťanských škol“. Přistěhovalecký úřad dosáhl ovšem zrušení tohoto rozhodnutí. Rodina se proti tomu za podpory amerického svazu na ochranu práv na domácí výuku „Home School Legal Defense Association“ (HSLDA) odvolala a spor prohrála.

02. 03. 2014, Kathnet