sv. Jana Frémiot de Chantal / st 12. srpen 2020

Pocházela ze šlechtické rodiny v Burgundsku. Jako dcera představeného parlamentu se provdala za barona de Chantal. Když ten na následky postřelení při honu zemřel, zůstala se čtyřmi dětmi u tchána, kde zakoušel... (pokračování)

Americký prorodinný aktivista LaBarbera zatčen v Kanadě

Americký prorodinný aktivista LaBarbera zatčen v Kanadě

Významný americký prorodinný aktivista, který byl zadržován Agenturou kanadské pohraniční služby, než mu bylo po podání odvolání povoleno vstoupit do Kanady, byl v pondělí zatčen v areálu University of Regina. Peter LaBarbera z organizace Americans for Truth About Homosexuality byl zatčen spolu s kanadským prorodinným aktivistou Billem Whatcottem.

Oba přišli na univerzitu s plakátem zobrazujícím dítě zabité potratem a s transparentem s nápisem „sodomie je hřích“. Ostraha areálu za doprovodu policistů Whatcotta nejprve požádala, aby univerzitu opustil. Whatcott odvětil, že vyhrál dva soudní případy (ohledně svobody projevu), a dodal: „Věřím, že mám právo tady hovořit.“

Whatcott uvedl, že ho budou muset z areálu odvést násilím, protože kromě toho, že se odvolával na své právo, které mu zaručuje charta práv a svobod, řekl: „Myslím, že mám morální povinnost sdílet s těmito studenty evangelium.“ Poté dodal: „Domnívám se, že by tuto univerzitu mohlo obohatit, kdyby mi umožnila tady zůstat a hovořit.“

Těsně před svým zatčením Whatcott řekl strážnému: „Vážím si vás, ale neuposlechnu vašeho příkazu, protože je nespravedlivý a nezákonný.“

Když byl varován, že bude zatčen, odpověděl: „Dobrá, já se vždy chovám klidně.“

Poté, co jej policie zatkla a nasadila mu pouta, Whatcott mírně zvýšil hlas a zvolal: „Studenti, toto je špatné. I ti z vás, kteří se mnou nesouhlasí, my všichni jsme kvůli tomuto méně svobodní; všichni jsme prohráli. Nejsou tu žádní vítězové.“ Na závěr řekl: „Hanba této univerzitě za to, že potlačuje svobodu projevu.“

LaBarbera, obklopen policisty, řekl: „Raději bych ze solidarity zůstal s ním“ a ukázal na Whatcotta. Poté byl i on zatčen.

Při zatýkání Whatcotta několik studentů nahlas řeklo, že si tento muž zaslouží svobodu projevu. Ale mnoho dalších, když byli oba aktivisté odváděni v poutech, jásalo a tleskalo. Ve tweetech o zatčení se objevily projevy nenávisti a výhružky Whatcottovi a LaBarberovi smrtí.

Ve zprávě policie v Regině se o incidentu uvádí, že LaBarbera a Whatcott byli obviněni z výtržnictví, protože „svévolně narušili zákonné použití, užívání nebo provozování majetku, jmenovitě: University of Regina“.

Policejní zpráva říká: V pondělí 14. dubna 2014 ve 13:13 hodin byli kvůli hlášení o nezvané návštěvě vysláni policisté na University of Regina naproti Riddell Centre. Když policisté přijeli na místo, nalezli osoby prezentující obrázky a hesla. Policie zjistila, že ostraha univerzity požádala demonstranty, aby opustili univerzitní pozemek. Policie byla svědkem této rozmluvy mezi ostrahou a dvěma dospělými muži. Když oba muži odmítli vyhovět požadavku ostrahy, aby odešli, policie je vzala do vazby. Muži nekladli odpor. Následné vyšetřování, včetně konzultace s veřejným žalobcem, vedlo k obvinění obou mužů, z nichž jeden je občanem Spojených států.

Oba muži byli propuštěni, soud byl stanoven na pondělí 26. května 2014.

Před vstupem do Kanady se LaBarbera stal terčem skupiny známé jako „Intolerance Free Weyburn“, která vyvíjela tlak na vládu, aby mu odepřela vstup do země. LaBarbera byl tři hodiny držen na celnici, kde mu byly důkladně prohledávány osobní věci a počítač. Zpočátku mu byl vstup do Kanady odepřen. Poté, co se proti rozhodnutí odvolal, mu bylo následujícího dne dovoleno vstoupit do země, aby se mohl zúčastnit akce, kterou pořádá Saskatchewan Pro-Life Association.

15. 04. 2014, LifeSiteNews.com