sv. Jana Frémiot de Chantal / st 12. srpen 2020

Pocházela ze šlechtické rodiny v Burgundsku. Jako dcera představeného parlamentu se provdala za barona de Chantal. Když ten na následky postřelení při honu zemřel, zůstala se čtyřmi dětmi u tchána, kde zakoušel... (pokračování)

USA: Odstranit Bibli z veřejných knihoven a škol?

Poprvé se Bible objevila na seznamu problémových knih, který sestavuje Svaz knihovníků. Ve Spojených státech se stále častěji objevuje kritika toho, že je Bible umístěna ve všech veřejných knihovnách a školách. Vyplývá to z publikace tamějšího Svazu knihovníků (Chicago, Illinois).

USA: Odstranit Bibli z veřejných knihoven a škol?

Ten každoročně vytváří seznam deseti knih, na které přichází nejvíce stížností. V roce 2015 to bylo celkem 275 stížností. Kritici požadují, aby uvedené knihy byly vzhledem ke svému obsahu odstraněny. Písmo svaté se na tomto seznamu objevilo poprvé a připadlo mu šesté místo. Jak tiskové agentuře Associated Press sdělil James LaRue ze Svazu knihovníků, někteří občané se domnívají, že je porušována zásada oddělení církve od státu, když je školní knihovna vybavena výtiskem Bible. Zdůraznil, že jeho svaz tento názor nesdílí.

Na prvním místě v seznamu se objevila kniha „Looking for Alaska“ (Hledání Aljašky) Johna Greena. Byla kritizována za urážlivé a sexuálně explicitní výrazy. Na druhé příčce se umístila trilogie „Padesát odstínů šedi“ britské autorky E. L. Jamesové. Na třetím místě se objevila dětská kniha „I am Jazz“ (Jsem Jazz) Jessicy Herthelové a Jazz Jenningsové o každodenním životě transgender dívky.



22. 04. 2016, Kathnet