sv. Jana Frémiot de Chantal / st 12. srpen 2020

Pocházela ze šlechtické rodiny v Burgundsku. Jako dcera představeného parlamentu se provdala za barona de Chantal. Když ten na následky postřelení při honu zemřel, zůstala se čtyřmi dětmi u tchána, kde zakoušel... (pokračování)

Pochod pro manželství na protest proti rozhodnutí v případu Obergefell

Národní organizace pro manželství (NOM) uspořádala 25. června Pochod pro manželství u příležitosti výročí rozhodnutí Nejvyššího soudu v případu Obergefell v. Hodges, kterým byly zrušeny státní zákony, jež uznávaly manželství jako svazek mezi mužem a ženou.

Pochod pro manželství na protest proti rozhodnutí v případu Obergefell

Účastníci se shromáždili u Kapitolu a pochodovali k budově Nejvyššího soudu „na protest proti nelegitimnímu předefinování manželství prostřednictvím zákonů naší země“, uvedla NOM.

„Protestujeme také proti nezákonnému a pobuřujícímu pokusu prezidenta Obamy předefinovat gender,“ píše se v prohlášení NOM. „A budeme požadovat, aby Kongres přijal zákony na ochranu zastánců manželství před diskriminací a pronásledováním ze strany vlády.“

Marriage Unique for a Reason, iniciativa biskupské konference Spojených států, povzbudila k účasti katolíky, když ve svém prohlášení před pochodem napsala, aby „zvážili účast na Pochodu pro manželství 2016, a dosvědčili tak trvalý význam skutečného manželství“.03. 07. 2016, CC