sv. Růžena Limská / st 23. srpen 2017

Pocházela z Peru. Od dětství žila ctnostným životem a s touhou po pokání. Na kř... (pokračování)

Mladá pekařka s Downovým syndromem mezinárodní senzací

Představujeme vám Collette: talentovanou mladou pekařku z Bostonu, která od roku 2011 tvoří vlastní recepty na koláčky. Je to také mladá žena s Downovým syndromem. Navzdory její vášni pro pečení koláčků a jejímu pekařskému talentu nemohla najít zaměstnání. „Poté, co byly její žádosti o práci znovu a znovu odmítány, a poté, co jí bylo řečeno, že je sice zručná pekařka, ale že ‚není zdravotně v pořádku‘, rozhodla se zařídit si vlastní podnik,“ píše se na jejích webových stránkách.

Mladá pekařka s Downovým syndromem mezinárodní senzací

Collette, vedená svými ambicemi, si v Bostonu otevřela výrobní závod, kde vytváří a peče všechny své koláčky. Během prvních 10 dnů měla objednávky na více než 50 000 koláčků.

Dostala také více než 65 000 dopisů od svých příznivců z celého světa, včetně 100 nabídek od dobrovolníků, kteří jí chtějí pomoci s jejím novým podnikem.

Její firma nazvaná Collettey’s má také webové stránky, kde lze její koláčky objednat. Ty jsou poté odeslány a dodány s pozdravem od samotné Collette. V současné době její podnik v Bostonu vyřizuje okolo 4 000 objednávek denně.

Ale v Collettey’s jde o víc než jen o koláčky. Ambiciózní mladá pekařka plánuje, že svůj podnik rozšíří a nakonec otevře poobočku v každém státě USA, kde by nabízela práci osobám se zdravotním postižením, které mají problém najít zaměstnání.

Za každým koláčkem je Collettin sen zaměstnávat zdravotně postižené. Podle jejích webových stránek je 76 procent zdravotně postižených osob nezaměstnaných, a ona si klade za cíl toto číslo změnit.

Po měsících zdokonalování jejího původního receptu se nejoblíbenějším Collettiným výrobkem stal skořicový koláček s kousky čokolády, který nazývá „Úžasný koláček“. Vytvořila také „Koláček pro zdravou snídani“, který se skládá z ovsa, mandlí a sušených brusinek.

Tato odhodlaná mladá pekařka se stala světovou senzací, o které se píší články na celém světě. Její příběh se objevil se ve večerním zpravodajství CBS, v pořadu Good Morning America, bostonském vysílání CBS a v bezpočtu časopisů a novin.

Collette spustila internetovou stránku GoFundMe, kde lze přispět na rozvoj jejího podniku.

V současné době obdržela více než 18 000 dolarů z cílové částky 125 000 dolarů.

02. 02. 2017, CC