sv. Václav / po 28. září 2020

Byl vnukem Bořivoje a Ludmily. Ta, jako matka jeho otce Vratislava I., mu pro život dala cennější výbavu než jeho vlastní Drahomíra. Naučila ho křesťanským zásadám, ctnostem, základům moudrosti i rozvaze. Václa... (pokračování)

Pro-life poslanci kongresu žádají Trumpa, aby vetoval zákony rozšiřující potrat

Pro-life poslanci Kongresu zaslali prezidentovi Donaldu Trumpovi dva dopisy, v nichž požadují, aby vetoval všechny návrhy zákonů, které by oslabily současnou federální pro-life politiku, a slibují, že takové veto podpoří. Dopisy podepsalo celkem 169 poslanců Sněmovny reprezentantů a 49 senátorů.

Pro-life poslanci kongresu žádají Trumpa, aby vetoval zákony rozšiřující potrat

„Žádáme prezidenta Trumpa, aby pokračoval v obraně života. Společně s mými kolegy jsem odhodlán chránit jak nenarozené děti, tak jejich matky před násilím potratu,“ uvedl ve svém prohlášení poslanec Chris Smith (R-NJ), který inicioval napsání dopisu za Sněmovnu reprezentantů.

Smith dodal, že je pro něj „silným povzbuzením“, že 169 poslanců Sněmovny reprezentantů svým podpisem vyjádřilo ochotu podpořit veto v případě, „kdy by mělo být oslabeno nebo odstraněno jakékoli pro-life ustanovení“.

„Nedovolíme, aby byla zrušena tvrdě vybojovaná ochrana nenarozených,“ řekl senátor Steve Daines (R-MT). „Rozhodně se stavím na obranu prezidentových pro-life vítězství a i nadále budu se svými kolegy prosazovat náš pro-life program.“

Daines byl iniciátorem dopisu za Senát.

Zatímco oba dopisy chválí Trumpovu pro-life politiku, kterou prosazuje po celou dobu svého působení v úřadu, dopis Sněmovny reprezentantů zdůrazňuje význam Hydeova dodatku a Ochrany života v Globální politice zdravotní pomoci, neboť obojí omezuje financování potratů doma i v zahraničí z peněz daňových poplatníků.

Sněmovna reprezentatnů nedávno schválila návrh zákona o výdajích, jenž obsahuje pojmy, které by mohly zneplatnit Ochranu života v Globální politice zdravotní pomoci. Zároveň se mnozí poslanci zavázali usilovat o zrušení Hydeova dodatku, který ve většině případů brání financování potratů z peněz daňových poplatníků.

Dopis senátorů se zaměřuje na právo na výhradu svědomí pro pracovníky ve zdravotnictví a požaduje, aby finanční prostředky z peněz daňových poplatníků podle Hlavy X (plánování rodiny) nebyly poskytovány „zařízením, která provádějí nebo zprostředkovávají potraty“.

V květnu Trumpova vláda zavedla novou politiku, která zakazuje, aby byly finanční prostředky podle Hlavy X poskytovány organizacím, jako je Planned Parenthood. Tento krok je stoupenci pro-life označován jako „veliké vítězství“.

Podobné pro-life dopisy byly zaslány prezidentům Georgi H. W. Bushovi a Georgi W. Bushovi, když vykonávali úřad. Prezident H. W. Bush poté vydal tři pro-life veta a všechna tři byla podpořena Sněmovnou reprezentantů.01. 02. 2019, EWTN