sv. Eusebius / po 2. srpen 2021

Pocházel ze Sardinie a studoval v Římě. Ve Vercelli se stal r. 345 prvním biskupem. Osvědčil se ve výchově duchovenstva. Trval na pravověrnosti a byl proto ve vyhnanství a týrán od ariánů. Trpěl příkoří v Pales... (pokračování)

Skupiny podporující interrupce a LGBT tleskají schválení nového ministra zahraničí

Skupiny podporující interrupce a LGBT tleskají tomu, že americký senát potvrdil jako nového ministra zahraničí Anthonyho Blinkena. Blinkena, jehož prezident Joe Biden jmenoval jako přístího ministra zahraničí, americký senát potvrdil do funkce v úterý 26. ledna poměrem hlasů 67:22. V letech 2015-2017 sloužil za prezidenta Obamy jako náměstek ministra zahraničí.

Skupiny podporující interrupce a LGBT tleskají schválení nového ministra zahraničí

Skupiny Planned Parenthood Global (mezinárodní pobočka Americké federace plánovaného rodičovství) a Human Rights Campaign (HRC, Kampaň za lidská práva) v reakci na Blikenovo schválení vyjádřily ještě týž den svůj souhlas.

Skupina Planned Parenthood Global vyjádřila očekávání, že Blinkenovo ministerstvo zahraničí bude „v celé zahraniční politice podporovat sexuální a reprodukční zdraví a práva“.

Pojmem „sexuální a reprodukční zdraví a práva“ úřad OSN pro lidská práva označuje nejrůznější problémové oblasti včetně interrupcí, antikoncepce a genderové ideologie.

„Jsme připraveni spolupracovat na prosazování globálního zdraví a lidských práv,“ uvedla skupina Planned Parenthood Global na Blinkenovu adresu.

Alexis McGill Johnsonová, předsedkyně a výkonnáředitelka Americké federace plánovaného rodičovství, prohlásila, že její organizace bude s Blinkenem „v nadcházejících dnech, týdnech a letech spolupracovat na podpoře sexuálního a reprodukčního zdraví a práv po celém světě“.

Svůj souhlas s Blinkenovým potvrzením do funkce vyjádřila i HRC.

„Antony Blinken zajistí, aby se práva všech lidí z komunity LGBTQ z jakéhokoli prostředí znovu stala hlavní prioritou americké zahraniční politiky – a aby v případě, že by byli v zahraničí ohrožováni, mohli s americkým ministerstvem zahraničí počítat jako se svým spojencem,“ uvedla tato skupina.

Blinken během svého schvalovacího slyšení před senátním výborem zahraničních vztahů řekl, že umožní, aby americké ambasády vyvěšovaly duhové vlajky „hrdosti“, a že jmenuje zvláštního vyslance pro záležitosti LGBT.

Skupina Planned Parenthood Global oznámila, že od Blinkena na ministerstvu zahraničí očekává „pevné vedení“ a „nápravu škod způsobených globálním roubíkovým pravidlem“. Pojmem „globální roubíkové pravidlo“ propotratové skupiny označují „politiku Mexico City“, která zakazuje, aby zahraniční nevládní organizace, které provádějí nebo propagují interrupce, dostávaly finance z amerického rozpočtu.

Je běžné, že když se prezidenti ujímají svého úřadu, jejich prvními kroky je rušení nebo obnova určité politiky. Prezident Biden se údajně chystá exekutivním aktem zrušit „politiku Mexico City“.

Dr. Anthony Fauci, hlavní zdravotnický poradce Bílého domu pro COVID-19, minulý týden sdělil členům Světové zdravotnické organizace (WHO), že nová administrativa bude v „příštích dnech“ měnit politiku, a zopakoval odhodlání vlády podporovat „reprodukční zdraví“ v zahraničí.

Trumpova administrativa rozšířila „politiku Mexico City“, která se běžně týká jen financování v oblasti plánovaného rodičovství. Nyní se vztahuje i na více než osm miliard amerických dolarů z programu globální zdravotní pomoci, kdy poskytnutí podpory podmiňuje tím, že partnerské skupiny nebudou propagovat interrupce.

Blinken během svého schvalovacího slyšení minulý týden také potvrdil svůj „soud“, že Čína páchá na Ujgurech a dalších etnických menšinách v provincii Sin-ťiang genocidu; učinil tak ve shodě s předchozím ministrem zahraničí Mikem Pompeem, který to jako genocidu označil 19. ledna.

13. 02. 2021, CNA