sv. Timotej / út 26. leden 2021

Ke křesťanství byl přiveden apoštolem Pavlem, kterého věrně provázel na apoštolských cestách a v době věznění o něj pečoval. Pavel jej ustanovil biskupem v Efezu a jemu adresoval i dva své listy. Podle legendy... (pokračování)

Přehled zpráv

SVĚT

Týden ve světě katolickýma očima - 2. 4. 2020

John Allen komentuje páteční mimořádné papežské požehnání Urbi et orbi a píše o „ikonickém obrazu“ papeže modlícího se na prázdném Svatopetrském náměstí. „Papež nejenže poskytl obraz, který je patrně předurčen stát se tím nejikoničtějším za celou pandemii, ale také zavřel ústa kritikům „neviditelnosti“ a „mlčení“ Církve,“ domnívá se Allen.

Poselství biskupa z Astany Mons. Athanasia Schneidera

V průběhu nejbližších týdnů nebo měsíců, zvláště v době Svatého týdne a Velikonoc (což je kulminační bod celého liturgického roku), miliony katolíků v zemích tzv. svobodného světa budou zbaveny veškeré možnosti náboženského kultu v důsledku reakce civilních i církevních úřadů na epidemii koronaviru COVID-19. Nejbolestnějším a zároveň nejvíce znepokojujícím aspektem této situace je zbavení věřících možnosti účasti na mši sv. a svátostného přijímání Těla Páně.

Osm způsobů, jak maminky mohou vzdělávat děti v katolické víře

Skutky jsou výmluvnější než slova. Způsob, jak denně žijeme, učí naše děti o tom, co to znamená být křesťanem. Překvapilo vás už někdy množství věcí, které chcete, aby se vaše dítě učilo?

Týden ve světě katolickýma očima - 26. 3. 2020

Papež vyzval hlavy všech církví, vůdce všech křesťanských společenství a všechny křesťany ke společné modlitbě Otčenáše za ukončení nákazy, která proběhla v poledne o slavnosti Zvěstování Páně. Zároveň oznámil, že v pátek 27. března udělí od baziliky sv. Petra mimořádné požehnání Urbi et orbi. Přímý přenos z Vatikánu začne v 18 hodin.

Konec pseudoliberalismu

V samozvané intelektuální třídě narůstá vzrušení. Můžeme si být jisti, ptají se sami sebe, že pod náporem Trumpa, Brexitu, celoevropského populismu a Jordana Petersona přetrvá „otevřená společnost“?

Týden ve světě katolickýma očima - 19. 3. 2020

Přední odborník na kanonické právo Edward Peters v aktuální analýze vysvětluje, jak je to s povinností účasti na mši svaté v čase epidemie. „Povinnost účasti na mši svaté mohou zrušit tři faktory: nemožnost, dispens, nebo dobrý důvod.“

Vzdělávání dětí ve víře by mělo být záležitostí celé rodiny

Na tomto důležitém úkolu by se měli podílet také prarodiče, strýcové, tety, bratranci a sestřenice. I když je role rodičů při výchově dětí ve víře nezbytná a nezastupitelná, nikdy by se neměla přehlížet účast ostatních členů rodiny.

Týden ve světě katolickýma očima - 12. 3. 2020

Kvůli epidemii koronaviru je od středy uzavřena bazilika sv. Petra i celé Svatopetrské náměstí. Již dříve byly zrušeny všechny veřejné mše svaté. Bezprecedentní opatření budou v platnosti přinejmenším do 3. dubna (pátek před Květnou nedělí).

Týden ve světě katolickýma očima - 5. 3. 2020

Vatikán vyhlásil válku kardinálu Zenovi,“ píše Daily Compass, který zveřejnil dopis kardinála Giovanniho Battisty Re (čerstvého děkana kolegia kardinálů) ostatním kardinálům. Obsahem dopisu je ostrá kritika na adresu kardinála Josepha Zena – emeritního biskupa Hong-Kongu, kritika komunistické ideologie a obhájce podzemní čínské církve (kardinál Duka mu v roce 2019 udělil zlatou medaili sv. Vojtěcha za nezlomnost a věrnost Církvi v zápase s komunismem).

   2  3  4  5  6  7  8  9  10