sv. Alžběta Uherská Durynská / ne 17. listopad 2019

Je dcerou krále Ondřeje II., neteří matky sv. Anežky České a neteří sv. Hedviky... (pokračování)

Přehled zpráv

SVĚT

Americký Kongres vyzývá ukrajinský parlament: začleňte LGBT práva do ústavy

Čtyřicet členů Kongresu podepsalo to, co Síť amerických pastorů nazývá „ohavným“ dopisem představitelům ukrajinského parlamentu, na nějž naléhají, aby do nové ukrajinské ústavy začlenil ochranu homosexuálů. „Tímto dopisem bychom vás chtěli vyzvat, abyste v průběhu právních a ústavních reforem na Ukrajině zajistili, že bude v ukrajinských zákonech pevně zakotvena státní ochrana a zásady rovnosti a nediskriminace v lidských právech,“ začíná dopis.

Papež musí po synodě řešit krizi důvěry v církvi

„Ohledně rodiny nastala krize důvěry věřících katolických laiků vůči těm, kdo zastávají nejvyšší církevní úřady, – a pouze papež může důvěru obnovit,“ domnívá se Voice of the Family (http://voiceofthefamily.com/), koalice 26 nejvýznamnějších pro-life a prorodinných organizací z pěti kontinentů, jež se utvořila těsně před mimořádnou synodou o rodině, která se konala loni v Římě.

Katoličtí konvertité píší Synodě

Více než stovka konvertitů, kteří byli přijati do Církve jako dospělí, zaslala Synodě otevřený dopis, z něhož vyjímáme: „Synoda by měla zdůraznit nerozlučitelnost manželství v její pravdě a kráse. I když je náročná a v naší západní „přítomnostní“ kultuře nepopulární,...

Synoda o rodině: K dokumentu Instrumentum laboris

„Vyzýváme katolíky, aby tváří v tvář útokům na základní principy přirozeného práva nebyli lhostejní a nepoddávali se falešnému smyslu pro poslušnost. Katolíci mají mravní povinnost postavit se proti kursu, který synoda nabírá,“ říká Matthew McCusker, autor analýzy dokumentu Instrumentum laboris a zástupce koalice Voice of the Family.

Afrika zachrání manželství a rodinu, slibuje kardinál Sarah

„Bude to Afrika, a tudíž Církev, kdo zachrání rodinu,“ řekl kardinál Robert Sarah v rozhovoru pro National Catholic Register. Kardinál Sarah, rodák z Guiney, který nyní působí jako prefekt Kongregace pro bohoslužbu a svátosti, pokračoval...

Exorcista o Islámském státu

Římský exorcista P. Gabriele Amorth prohlásil, že Islámský stát je Satan a vytkl západním národům, že na to nereagují. „ISIS je Satan: věci se dějí nejdříve v duchovní oblasti a pak se konkretizují na této zemi, napsal na svou facebookovou stránku. „A duchovní oblasti jsou jen dvě – Duch Svatý a duch ďábla.“

Světová zdravotnická organizace hodlá rozšířit počty poskytovatelů potratů

V nově vydaném dokumentu si Světová zdravotnická organizace stěžuje, že je kritický nedostatek vyškolených poskytovatelů potratů, zejména v rozvojovém světě, a naléhá na zmírnění lékařských standardů – aby potraty mohl provádět i nižší zdravotnický personál–, a na omezení jejich výhrady svědomí.

Papež František pro sjednocení data Velikonoc

Na setkání s kněžími z celého světa navrhl papež František společný termín Velikonoc pro všechny křesťany a řekl, že je připraven vzdát se pro to i dosavadní katolické praxe. Řekl, že v této věci napsal i cařihradskému patriarchovi Bartholomaiovi a moskevskému patriarchovi Kyrillovi. Papež připomněl, že k tomuto kroku je katolická církev připravena už od Pavla VI.

Rodinu zachraňují země Afriky a muslimského vyznání

Rada OSN pro lidská práva schválila důležitou rezoluci pro podporu rodiny. Hlasování v její prospěch proběhlo i přes odpor zástupců vyspělých západních zemí, pro přijetí rezoluce byly státy jako Rusko, Indie, Čína, muslimské či africké státy.

   4  5  6  7  8  9  10  11  12