sv. Sadot a druhové / út 18. únor 2020

V perském království, v místě zvaném Beit Lapat byl umučen svatý Sadot, bisku... (pokračování)

YouTube musí respektovat islámské zákony a zvyky

YouTube musí respektovat islámské zákony a zvyky

Poskytovatelé obsahu na těchto webových stránkách určených ke sdílení videa budou muset dodržovat „pravidla a podmínky“, které respektují „povahu společnosti a zákonů“. Sdělil to prezident Generálního úřadu pro audiovizuální média. Tento krok je považován za „alarmující, za hrozbu pro nás všechny“, řekl jeden z tvůrců obsahu.

Saúdské úřady mají v úmyslu dohlížet na místní firmy vytvářející obsah pro YouTube, což je celosvětově nejpoužívanější webová stránka pro sdílení videí.

Nespokojenost se staromódním televizním programem a restrikcemi ve společnosti vedla k tomu, že obrovský počet diváků sleduje internetovou zábavu.

Generální úřad pro audiovizuální média nedávno vytvořil kontrolní orgán a brzy vydá manifest, podle něhož se bude organizovat nebo regulovat fungování kanálů na YouTube, oznámil prezident úřadu Ryiadh Najm.

Tento plán bude zahrnovat pravidla a podmínky, které budou „v souladu s povahou společnosti a souvisejícími zákony“ a zároveň umožní přijetí těchto talentovaných lidí a umožní jim rozvíjet jejich umělecké a technické schopnosti“, řekl Najm.

Navrhovaná pravidla vycházejí z nového saúdského zákona, jenž považuje za teroristický jakýkoli čin, který „narušuje veřejný pořádek, ohrožuje bezpečnost společnosti, uvádí v nebezpečí národní jednotu nebo brání v působení elementárního právního systému či poškozuje pověst státu“.

Doposud mohli saúdští tvůrci programu na YouTube působit bez povolení, protože nejsou skutečnými šiřiteli pořadů.

Rozličné programy na kanálech jako UTURN Entertainment nebo C3 zaznamenaly do poloviny září 2013 více než 500 milionů zhlédnutí.

„Zatím neznáme podrobnosti, takže je to pro nás trochu znepokojující, považujeme to za hrozbu,“ řekl Kaswara Al Khatib, předseda představenstva a generální ředitel společnosti UTURN Entertainment.

„Chtějí program regulovat tak, aby mohli určovat oblasti, s kterými je možno si pohrát, ale také oblasti, kterých se nesmíme dotýkat,“ řekl Al Khatib.

16. 05. 2014, Asia News

HLEDÁME
spolupracovníky, někoho šikovného a spolehlivého, s dobrým názorem a smyslem pro maličkosti i pro humor. Někoho, kdo nevěří na Murphyho zákon
"Nikdy nebuď první. Nikdy nebuď poslední. Nikdy se na nic nehlas dobrovolně."
redakce@rcmonitor.cz

Dobrý časopis


pdf >        archiv >