sv. Sadot a druhové / út 18. únor 2020

V perském království, v místě zvaném Beit Lapat byl umučen svatý Sadot, bisku... (pokračování)

Tvrzení, že Gates Foundation nefinancuje potraty, je zjevný klam

Tvrzení, že Gates Foundation nefinancuje potraty, je zjevný klam

Předseda organizace Human Life International (HLI), P. Shenan J. Boquet, ve svém komentáři nazval nedávné tvrzení Melindy Gatesové, že její nadace nefinancuje potraty, „zjevným klamem“. P. Boquet se k tomuto tématu vyjádřil v kolumbijské Bogotě, kde hovořil na konferenci sponzorované HLI, jejímž účelem je vyškolit katolické seminaristy a duchovenstvo v problematice pro-life. Jeho plné prohlášení zní takto:

„Tvrzení Melindy Gatesové, že se ,Gates Foundation rozhodla, že nebude financovat potraty‘, by neměla být příznivci pro-life oslavována jako dobrá zpráva, protože je to zjevný klam.

Gates Foundation v minulosti dávala a i nadále dává desítky milionů dolarů největším poskytovatelům interrupcí na světě, včetně International Planned Parenthood Federation a Marie Stopes International. Tyto velké částky nepochybně rozšíří dosah a vliv potratového průmyslu.

A zatímco paní Gatesová tvrdí, že se jejich nadace zaměřuje pouze na antikoncepci – na veřejnosti se často neříká a už vůbec se neprozrazuje ženám v rozvojovém světě, které dostávají antikoncepci paní Gatesové, že tyto prostředky a preparáty mohou způsobit potrat v počáteční fázi těhotenství. K početí může dojít a často dochází i při použití těchto metod, a tak je v důsledku účinků těchto látek na tělo ženy v lůně zabit nový život.

Gates Foundation a jejich partneři se zavázali vynaložit miliardy dolarů, aby vnutili tyto látky a prostředky vyvolávající potrat chudým ženám v Africe, Asii a Latinské Americe, které trpí a potřebují skutečnou rozvojovou pomoc. A pro-life misionáři z organizace Human Life International viděli v Africe na vlastní oči, že metody, které paní Gatesová prosazuje po celém světě, nejenže zabíjejí nenarozené děti, ale též ničí zdraví žen – v důsledku nebezpečných a někdy i smrtelných vedlejších účinků těchto preparátů.

Je-li Gates Foundation opravdu odhodlána nefinancovat potraty, jak tvrdí paní Gatesová, měla by okamžitě přestat vynakládat miliardové částky na snahu vnutit preparáty vyvolávající potrat chudým ženám v rozvojovém světě.“

22. 06. 2014, HLI

HLEDÁME
spolupracovníky, někoho šikovného a spolehlivého, s dobrým názorem a smyslem pro maličkosti i pro humor. Někoho, kdo nevěří na Murphyho zákon
"Nikdy nebuď první. Nikdy nebuď poslední. Nikdy se na nic nehlas dobrovolně."
redakce@rcmonitor.cz

Dobrý časopis


pdf >        archiv >