sv. Vilibald / út 7. červenec 2020

Pochází z výjimečné královské rodiny v Anglii. Do duchovního stavu vstoupil v Římě. Při putování do Svaté země byl v Sýrii vězněn pro křivé podezření. Po propuštění navštívil Svatou zemi a po cestě přes Cařihra... (pokračování)

Přehled zpráv

TICHOMOŘÍ

Australští biskupové se kvůli obraně manželství stali terčem antidiskriminační stížnosti

Katoličtí biskupové Austrálie se stali terčem antidiskriminační stížnosti, podle níž brožura, kterou biskupové šíří na obranu manželství, ponižuje homosexuály a transsexuály.

Dětští otroci ve filipínských zlatých dolech

P. Sebastiano D’Ambra, misionář Papežského institutu pro zahraniční misie v Zamboanga, komentoval poslední zprávu organizace Human Rights Watch a řekl, že „představa, že děti musí do určitého věku chodit do školy, zde ještě nezakořenila“. Nejméně 18 tisíc dětí pracuje na těžbě zlata. Filipíny jsou 20. největším producentem zlata na světě. „Je těžké přiznat, že samy rodiny nejsou vždy proti vykořisťování svých dětí,“ řekl P. D’Ambra.

Hnutí prosazující manželství homosexuálů klepe v Austrálii na dveře, varoval arcibiskup věřící

Poté, co toto hnutí uspělo s legalizací manželství homosexuálů v Irsku a poté i ve Spojených státech, nyní k hrůze zbožných křesťanů v zemi protinožců klepe i na tamější dveře. Australský arcibiskup Anthony Fisher nedávno sdělil, že se „v naší kultuře ozývají hlasy těch, kteří se již nedomnívají, že manželství je na celý život nebo že má být otevřené dětem či být uzavřeno výhradně mezi mužem a ženou“.

Austrálie pozastavuje jednání o manželství homosexuálů

Jednání o manželství homosexuálů v Austrálii ustrnula na mrtvém bodě až do federálních voleb, které proběhnou v příštím roce. Premiér Tony Abbott, který ve své vlastní Liberální straně čelí ze strany příznivců legalizace silnému nátlaku na svobodné hlasování nebo na hlasování podle svědomí, podnikl rozhodné kroky, aby tento problém zmírnil.

Australští biskupové: Nezahrávejte si s manželstvím

Australští biskupové zveřejnili pastýřský list nazvaný „Nezahrávejte si s manželstvím“, který pojednává o ‚manželství‘ osob stejného pohlaví. „Je nesprávné, velice nesprávné legitimizovat nepravdivé tvrzení, že se muž a žena, otec a matka ničím neliší; ignorovat konkrétní hodnoty, kterým slouží skutečné manželství; ignorovat to, jaký význam má pro děti matka a otec, kteří jsou jim a sobě navzájem dlouhodobě oddáni,“ řekl sydneyský arcibiskup Anthony Fisher.

Média mlčí o muslimských etnických čistkách 60 000 křesťanů na Filipínách

Když se uprchlíky stanou tisíce muslimů, média neutichají a hovoří o tomto tématu několik týdnů. O tisících muslimských migrantů, kteří jako „uprchlíci“ přišli do Barmy, média informovala po většinu roku a stále vykřikovala o tom, jak jsou buddhisté zlí. Ale když muslimští teroristé

Papuánští biskupové vyzývají vládu, aby chránila život a zastavila sterilizace

Tradičně byli obyvatelé Papuy-Nové Guineje vždy otevřeni vůči novému životu, vůči dětem, které se v jejich rodinách rodily. Potrat, který většina našich občanů považuje za nepřípustný, zůstává v Papui-Nové Guineji nezákonný. Nicméně, politici čelí velkým tlakům z naší společnosti i ze zahraničí, aby

Filipínský prezident potvrdil nerozlučitelnost manželství

Filipínský prezident Benigno Aquino se vyslovil pro nerozlučitelnost manželství. Ústava zaručuje ochranu manželství jako „nedotknutelné instituce“ a základu rodiny, řekl Aquino podle zprávy zveřejněné na internetových stránkách filipínské biskupské konference. U příležitosti konference k

Kuba vyhlásila Velký pátek oficiálním státním svátkem

Kuba vyhlásila Velký pátek oficiálním státním svátkem poté, co tento katolický svátek v roce 2012 nejprve obnovila jako „výjimečné“ opatření u příležitosti návštěvy papeže Benedikta XVI. na ostrově. Nový zákoník práce, v prosinci 2013 schválený Národním shromážděním, stanovuje, že Velký

   1  2  3  4  5  6  7  8  9