sv. Polykarp / pá 23. únor 2018

Jeho učitelem byl apoštol Jan a přítelem Ignác Antiochijský. Polykarp se stal b... (pokračování)

Přehled zpráv

TICHOMOŘÍ

Mír pro křesťany na Molukách

Biskup Petrus Mandagi z Amboiny se vyjádřil, že smír mezi muslimy a křestany je na postupu. "Je tu atmosféra naděje a důvěry", řekl biskup. "Jsem překvapen,

V Indonésii narůstá zájem o katolicismus

Při pravidelné návštěvě Svatého stolce podali indonéští biskupové zprávu o tom, že v jejich zemi přibývá katechumenů a je patrný růst víry.

Austrálie: Politici žádají důraznější stanovisko Církve

Místopředseda australského federálního senátu John Hogg, který je katolík, řekl, že Církev "by měla zaujímat agresivnější stanovisko" v morálních otázkách, jako je potrat a výzkum na embryích. Jen tak dodá katolickým politikům odvahu hlasovat v souladu s katolickou naukou.

Filipíny: Tisíce účastníků na Čtvrtém setkání rodin

22.ledna bylo zahájeno Čtvrté světové setkání rodin v Manile. Téma setkání zní: "Křesťanská rodina - dobrá zpráva pro třetí tisíciletí". Setkávají se tu teologové, představitelé rodinných hnutí, kněží a biskupové. V rámci setkání se bude konat

Austrálie: Ze všech náboženství narůstá nejvíce čarodějnictví

Nejrychleji rostoucím náboženstvím Austrálie bylo v roce 2001 čarodějnictví, oznámil list Sydney Morning Herald. Mluvčí arcidiecéze Sydney, Mons.Tony Doherty, k tomu řekl, že pokřik novopohanů je třeba brát vážně.

Šalamounovy ostrovy: Církev organizuje pomoc

Katolická církev na Šalamounových ostrovech organizuje pomoc obětem cyklonu, který nejvíce postihl ostrovy Tikopia, Fataka a Anuta; vzedmuté vlny zde smetly celé vesnice a poničily komunikace.

Indonésie: O vánocích hrozí útoky

Radikální muslimské skupiny hrozí indonéským křesťanům vánočními útoky. Skupina "Mezinárodní batalion smrti", která se hlásí k útoku na Bali z 12.října, uveřejnila tyto hrozby na svých internetových stránkách.

Indonésie: Útoky na křesťanské uprchlíky

Muslimské útoky na křesťany na Molukkách neustávají. Misionáři z krizového centra diecéze Ambonia hlásí, že skupina 200 křesťanů, kteří se se svolením vlády vraceli do svého městečka Lokki, byla 14.listopadu napadena muslimy. Při zásahu bezpečnostních sil byl jeden mrtvý a dva ranění.

Východní Timor: Biskup žádá o pomoc

Pět měsíců po získání nezávislosti Východního Timoru se biskup Belo z Dili, nositel Nobelovy ceny míru za rok 1996, obrací o pomoc na portugalskou Církev, aby pomohla křesťanům v této bývalé portugalské kolonii. Zapotřebí jsou kněží, učitelé, skautští vedoucí.

   6  7  8  9  10  11  12  13  14