sv. Antonín M. Klaret / so 24. říjen 2020

Pocházel ze Sallentu v Barcelonské provincii. V rodné Katalánii se stal tkalcem, farářem, apoštolským misionářem a založil kongregaci misionářů Neposkvrněného Srdce Panny Marie. Roku 1850 se stal arcibiskupem v... (pokračování)

Přehled zpráv

TICHOMOŘÍ

Filipíny: Tisíce účastníků na Čtvrtém setkání rodin

22.ledna bylo zahájeno Čtvrté světové setkání rodin v Manile. Téma setkání zní: "Křesťanská rodina - dobrá zpráva pro třetí tisíciletí". Setkávají se tu teologové, představitelé rodinných hnutí, kněží a biskupové. V rámci setkání se bude konat

Austrálie: Ze všech náboženství narůstá nejvíce čarodějnictví

Nejrychleji rostoucím náboženstvím Austrálie bylo v roce 2001 čarodějnictví, oznámil list Sydney Morning Herald. Mluvčí arcidiecéze Sydney, Mons.Tony Doherty, k tomu řekl, že pokřik novopohanů je třeba brát vážně.

Šalamounovy ostrovy: Církev organizuje pomoc

Katolická církev na Šalamounových ostrovech organizuje pomoc obětem cyklonu, který nejvíce postihl ostrovy Tikopia, Fataka a Anuta; vzedmuté vlny zde smetly celé vesnice a poničily komunikace.

Indonésie: O vánocích hrozí útoky

Radikální muslimské skupiny hrozí indonéským křesťanům vánočními útoky. Skupina "Mezinárodní batalion smrti", která se hlásí k útoku na Bali z 12.října, uveřejnila tyto hrozby na svých internetových stránkách.

Indonésie: Útoky na křesťanské uprchlíky

Muslimské útoky na křesťany na Molukkách neustávají. Misionáři z krizového centra diecéze Ambonia hlásí, že skupina 200 křesťanů, kteří se se svolením vlády vraceli do svého městečka Lokki, byla 14.listopadu napadena muslimy. Při zásahu bezpečnostních sil byl jeden mrtvý a dva ranění.

Východní Timor: Biskup žádá o pomoc

Pět měsíců po získání nezávislosti Východního Timoru se biskup Belo z Dili, nositel Nobelovy ceny míru za rok 1996, obrací o pomoc na portugalskou Církev, aby pomohla křesťanům v této bývalé portugalské kolonii. Zapotřebí jsou kněží, učitelé, skautští vedoucí.

Filipíny: Útok na katolický kostel

V neděli večer místního času vybuchla nálož před katolickým kostelem v Zomboanga. Zahynul jeden příslušník ochranky, osm věřících bylo raněno. Je to třetí útok během posledních několika dnů.

Austrálie: Arcibiskup Pell očištěn

Nezávislá vyšetřovací komise očistila arcibiskupa ze Sydney, George Pella, z obvinění, že před čtyřiceti lety zneužil dvanáctiletého chlapce. Předseda komise, soudce Alec Southwell, sdělil, že obvinění je nedoložené a jsou pochybnosti o věrohodnosti stěžovatele. Arcibiskup Pell vydal ihned po obvin

Indonésie: Zavírání křesťanských kostelů

Jen během září bylo v provincii Aceh (severní cíp Sumatry) uzavřeno místními úřady 17 křesťanských kostelů. 10.000 křesťanů bylo zbaveno možnosti konat bohoslužby, někteří se pokoušejí scházet pod širým nebem. Křesťané jsou od března t.r., kdy bylo v provincii zavedeno šariatické právo, pod stou

   7  8  9  10  11  12  13  14  15