sv. Jana Frémiot de Chantal / st 12. srpen 2020

Pocházela ze šlechtické rodiny v Burgundsku. Jako dcera představeného parlamentu se provdala za barona de Chantal. Když ten na následky postřelení při honu zemřel, zůstala se čtyřmi dětmi u tchána, kde zakoušel... (pokračování)

Filipínský prezident potvrdil nerozlučitelnost manželství

Filipínský prezident potvrdil nerozlučitelnost manželství

Filipínský prezident Benigno Aquino se vyslovil pro nerozlučitelnost manželství. Ústava zaručuje ochranu manželství jako „nedotknutelné instituce“ a základu rodiny, řekl Aquino podle zprávy zveřejněné na internetových stránkách filipínské biskupské konference. U příležitosti konference katolické církve na téma rodiny vyhlásil Aquino tento týden „Národním týdnem rodiny a manželství“.

Konference, kterou pořádá filipínská biskupská konference a Papežská rada pro rodinu, proběhla v Manile. Na tomto čtyřdenním setkání byla zahájena debata o situaci a roli rodiny v Asii. Církev se obává, že „současné totalitní tendence státu“ a instituce OSN ohrožují práva rodin.

Na Filipínách Církev letos prohrála dlouhodobý boj proti liberalizaci antikoncepce a sexuální výchovy. V dubnu Ústavní soud v Manile prohlásil, že je kontroverzní zákon o reprodukčním zdraví v souladu s ústavou. Biskupové vládě a parlamentu vytýkají, že zákon byl přijat na nátlak OSN.

Filipínská Církev se obává, že dalším krokem bude legalizace rozvodu. Tento ostrovní katolicky orientovaný stát je jednou z mála zemí, která právně neumožňuje rozvody. Totéž platí pro Andoru, Dominikánskou republiku, Maltu, San Marino a Vatikánský městský stát.

31. 05. 2014, Kathnet