sv. František z Paoly / čt 2. duben 2020

Pocházel z Paoly v Itálii. Kolem 13 let byl přes rok ve františkánském klášteře... (pokračování)

Australští biskupové se kvůli obraně manželství stali terčem antidiskriminační stížnosti

Katoličtí biskupové Austrálie se stali terčem antidiskriminační stížnosti, podle níž brožura, kterou biskupové šíří na obranu manželství, ponižuje homosexuály a transsexuály.

Australští biskupové se kvůli obraně manželství stali terčem antidiskriminační stížnosti

Antidiskriminační komise v ostrovním státě Tasmánie naplánovala slyšení ohledně stížnosti, kterou podala politička ze strany zelených Martine Delaney, jež se narodila jako muž, ale nyní žije jako žena. Delaney uvádí, že brožura biskupů nazvaná „Nezahrávejte si s manželstvím“ se jen naoko zabývá právy homosexuálů, ale ve skutečnosti poškozuje „blaho párů stejného pohlaví a jejich rodin v celé Tasmánii“.

Tasmánský arcibiskup Julian Porteus Hobart je hlavním terčem této antidiskriminační stížnosti. Australští biskupové uvedli, že nemají v úmyslu znevažovat důstojnost homosexuálů. Zároveň církevní představitelé vyjadřují vážné znepokojení nad pokusem omezit svobodu náboženského vyznání.

17. 11. 2015, CC

HLEDÁME
spolupracovníky, někoho šikovného a spolehlivého, s dobrým názorem a smyslem pro maličkosti i pro humor. Někoho, kdo nevěří na Murphyho zákon
"Nikdy nebuď první. Nikdy nebuď poslední. Nikdy se na nic nehlas dobrovolně."
redakce@rcmonitor.cz

Dobrý časopis


pdf >        archiv >