Nanebevzetí Panny Marie / so 15. srpen 2020

Historie slavnosti: Dnešní den se začal slavit v Jeruzalémě už v V. století. V dalším století ho začal slavit celý křesťanský Východ a od VII. stol. byl slaven v Římě. Během pozdějších dob se Nanebevzetí Pann... (pokračování)

Australští biskupové se kvůli obraně manželství stali terčem antidiskriminační stížnosti

Katoličtí biskupové Austrálie se stali terčem antidiskriminační stížnosti, podle níž brožura, kterou biskupové šíří na obranu manželství, ponižuje homosexuály a transsexuály.

Australští biskupové se kvůli obraně manželství stali terčem antidiskriminační stížnosti

Antidiskriminační komise v ostrovním státě Tasmánie naplánovala slyšení ohledně stížnosti, kterou podala politička ze strany zelených Martine Delaney, jež se narodila jako muž, ale nyní žije jako žena. Delaney uvádí, že brožura biskupů nazvaná „Nezahrávejte si s manželstvím“ se jen naoko zabývá právy homosexuálů, ale ve skutečnosti poškozuje „blaho párů stejného pohlaví a jejich rodin v celé Tasmánii“.

Tasmánský arcibiskup Julian Porteus Hobart je hlavním terčem této antidiskriminační stížnosti. Australští biskupové uvedli, že nemají v úmyslu znevažovat důstojnost homosexuálů. Zároveň církevní představitelé vyjadřují vážné znepokojení nad pokusem omezit svobodu náboženského vyznání.

17. 11. 2015, CC