Australský stát schválil návrh zákona umožňujícího potraty až do narození
Propotratoví politici slavili poté, co australský stát Nový Jižní Wales legalizoval zabíjení nenarozených dětí až do narození. Kontroverzní zákon umožňuje potraty z jakéhokoli důvodu až do 22. týdne těhotenství a do narození se svolením dvou lékařů a nemocniční komise, uvádí list The Independent.

Zákonodárci v horní a dolní komoře ignorovali silnou opozici občanů Nového Jižního Walesu a návrh zákona s několika málo pozměněními velmi rychle schválili. Podle listu The Sydney Morning Herald poslanec Alex Greenwich, hlavní podporovatel zákona, a další propotratoví politici se během oslav objímali a radovali. „Potraty byly v Novém Jižním Walesu dekriminalizovány. Je mi líto, že to trvalo tak dlouho,“ řekl po hlasování Greenwich. Ale Margaret Tigheová, prezidentka hnutí Right to Life Australia, nad touto zprávou truchlila.
„Dnes není v Novém Jižním Walesu žádný důvod k oslavám, když v parlamentu zazněl umíráček nenarozeným dětem v děloze – potraty jsou nyní povoleny až do narození,“ uvedla.
Tigheová prohlásila, že zákon neposkytuje ochranu dětem, které se po tzv. nepovedených potratech narodí živé. Vyjádřila obavy i kvůli nedostatečné ochraně výhrad svědomí pro zdravotnické pracovníky.
„Jsme hrdí na mnoho poslanců parlamentu Nového Jižního Walesu, kteří se neochvějně zastávali života a předkládali jeden pozměňovací návrh za druhým, aby tento strašlivý zákon alespoň zmírnili,“ uvedla.
Propotratoví zákonodárci odmítli dlouhý seznam změn, včetně opatření k zákazu prodeje částí těl potracených dětí a požadavek léků tišících bolest pro nenarozené děti schopné cítit bolest. Přijali pozměňovací návrhy na ochranu nenarozených dětí před potraty kvůli výběru pohlaví a doplnili alespoň nějakou ochranu výhrady svědomí pro pro-life zdravotnické pracovníky.
Propotratoví aktivisté se snažili prosadit tento radikální zákon o potratech co nejrychleji. Návrh zákona prošel dolní komorou parlamentu v srpnu, jen několik dní poté, co ho propotratoví zákonodárci předložili.
Katolický arcibiskup Anthony Fisher ze Sydney po čtvrtečním hlasování řekl, že to je možná ten nejhorší zákon, jaký byl v Novém Jižním Walesu v moderní době přijat.
„... představuje dramatické zřeknutí se odpovědnosti za ochranu nejzranitelnějších členů naší společnosti,“ řekl Fisher. Herald dále uvedl: Při posledním pokusu o zablokování zákona podepsalo 10 poslanců z legislativní rady horní komory protest, který byl ve čtvrtek odpoledne doručen guvernérovi.
Protest nebude mít žádný vliv, byl však poslední možností, jak mohli poslanci vyjádřit svůj odpor.
V srpnu se v Sydney sešly tisíce obhájců života a naléhali na politiky, aby v jejich státě chránili práva nenarozených dětí. Pro-life hnutí se však setkalo s obtěžování a výhrůžkami smrtí. Policie obvinila dva lidi z vyhrožování smrtí pro-life poslancům a třetího za údajné plivání na pokojné pro-life demonstranty.
Nový Jižní Wales byl posledním australským státem, který chránil nenarozené děti před potratem. Nyní jsou potraty legální v celé zemi. VOA News uvádí, že v Austrálii je potratem každoročně zabito 65 000 až 80 000 nenarozených dětí. Tyto počty by v důsledku hlasování v Novém Jižním Walesu mohly ještě narůstat.
Newyorští zákonodárci podobně oslavovali v lednu, kdy byl prosazen radikální zákon legalizující potraty v podstatě z jakéhokoli důvodu až do narození.
23. 10. 2019, Life News
Další zprávy
Zákonodárci australského státu Queensland přijali zákon vyžadující, aby kněží porušili zpovědní tajemství a nahlásili případ pohlavního zneužívání dětí nebo podezření na takové zneužívání. Pokud tak neučiní, budou potrestáni třemi roky vězení. Zákon přijalo queenslandské zákonodárné shromáždění s podporou opoziční Liberální národní strany....
Na vězeních je mnoho dobrého. Jsem si však jistý, že někdy může být vězení peklem na zemi. Já jsem měl to štěstí, že jsem byl v bezpečí a bylo se mnou dobře zacházeno. Velký dojem na mě dělala profesionalita dozorců, víra vězňů a přítomnost smyslu pro morálku dokonce i na těch nejtemnějších místech....
„Po celou dobu jsem trval na své nevině a snášel silnou nespravedlnost,“ uvedl Pell 7. dubna podle prohlášení, které zveřejnila arcidiecéze Sydney. Kardinál George Pell vydal prohlášení, v němž vyjádřil vděčnost své rodině, přátelům a týmu právníků a podotkl, že vůči žalující straně necítí zášť....
Arcibiskup Mark Coleridge z Brisbane vyzval poslance parlamentu, aby hleděli dál než „na otřepané ideologie a ošidné výrazy“ v návrhu zákona o potratu, který má být předložen ve státě Queensland. „Když mluvíte o potratu, mluvíte o dvou životech – matky a dítěte – a na obou životech záleží,“ uvedl arcibiskup Coleridge v komentáři otištěném v diecézním listu The Catholic Leader. „Je důležité hovořit o právech žen, ale co práva nenarozených dětí? Nebo ty snad nemají status skutečných lidí?“ ...
Jedno z dvojčat bylo terčem smrtící injekce, ale tento osud potkal jeho bratra... Když australské matce sdělili, že jedno z dvojčat bude muset hned po narození podstoupit operaci kvůli vrozené srdeční vadě, rozhodla se, že ho nechá legálně zabít v pozdním stadiu těhotenství, než aby mu poskytla lékařskou péči. Královská ženská nemocnice v Melbourne roku 2011 přistoupila k usmrcení nevinného dítěte ve stáří 32 týdnů, ale omylem byla injekce se smrtící látkou vpravena jeho bratrovi. Nesprávné dítě bylo zaměřeno technikem obsluhujícím ultrazvuk. ...
V celé zemi probíhají přípravy na oslavy 500 let od příchodu evangelia na Filipíny (v roce 1521). „Abychom se na tuto chvíli řádně připravili, Církev na Filipínách ustanovila devítiletý cyklus (pro roky 2013–2021), který vyvrcholí oslavou výročního svatého roku 2021,“ vysvětlil agentuře Fides Mons. Socrates C. Mesiona, apoštolský vikář z Puerto Princesa na filipínském ostrově Palawan....