sv. Eusebius / po 2. srpen 2021

Pocházel ze Sardinie a studoval v Římě. Ve Vercelli se stal r. 345 prvním biskupem. Osvědčil se ve výchově duchovenstva. Trval na pravověrnosti a byl proto ve vyhnanství a týrán od ariánů. Trpěl příkoří v Pales... (pokračování)

Australský stát schválil návrh zákona umožňujícího potraty až do narození

Propotratoví politici slavili poté, co australský stát Nový Jižní Wales legalizoval zabíjení nenarozených dětí až do narození. Kontroverzní zákon umožňuje potraty z jakéhokoli důvodu až do 22. týdne těhotenství a do narození se svolením dvou lékařů a nemocniční komise, uvádí list The Independent.

Australský stát schválil návrh zákona umožňujícího potraty až do narození

Zákonodárci v horní a dolní komoře ignorovali silnou opozici občanů Nového Jižního Walesu a návrh zákona s několika málo pozměněními velmi rychle schválili. Podle listu The Sydney Morning Herald poslanec Alex Greenwich, hlavní podporovatel zákona, a další propotratoví politici se během oslav objímali a radovali. „Potraty byly v Novém Jižním Walesu dekriminalizovány. Je mi líto, že to trvalo tak dlouho,“ řekl po hlasování Greenwich. Ale Margaret Tigheová, prezidentka hnutí Right to Life Australia, nad touto zprávou truchlila.

„Dnes není v Novém Jižním Walesu žádný důvod k oslavám, když v parlamentu zazněl umíráček nenarozeným dětem v děloze – potraty jsou nyní povoleny až do narození,“ uvedla.

Tigheová prohlásila, že zákon neposkytuje ochranu dětem, které se po tzv. nepovedených potratech narodí živé. Vyjádřila obavy i kvůli nedostatečné ochraně výhrad svědomí pro zdravotnické pracovníky.

„Jsme hrdí na mnoho poslanců parlamentu Nového Jižního Walesu, kteří se neochvějně zastávali života a předkládali jeden pozměňovací návrh za druhým, aby tento strašlivý zákon alespoň zmírnili,“ uvedla.

Propotratoví zákonodárci odmítli dlouhý seznam změn, včetně opatření k zákazu prodeje částí těl potracených dětí a požadavek léků tišících bolest pro nenarozené děti schopné cítit bolest. Přijali pozměňovací návrhy na ochranu nenarozených dětí před potraty kvůli výběru pohlaví a doplnili alespoň nějakou ochranu výhrady svědomí pro pro-life zdravotnické pracovníky.

Propotratoví aktivisté se snažili prosadit tento radikální zákon o potratech co nejrychleji. Návrh zákona prošel dolní komorou parlamentu v srpnu, jen několik dní poté, co ho propotratoví zákonodárci předložili.

Katolický arcibiskup Anthony Fisher ze Sydney po čtvrtečním hlasování řekl, že to je možná ten nejhorší zákon, jaký byl v Novém Jižním Walesu v moderní době přijat.

„... představuje dramatické zřeknutí se odpovědnosti za ochranu nejzranitelnějších členů naší společnosti,“ řekl Fisher. Herald dále uvedl: Při posledním pokusu o zablokování zákona podepsalo 10 poslanců z legislativní rady horní komory protest, který byl ve čtvrtek odpoledne doručen guvernérovi.

Protest nebude mít žádný vliv, byl však poslední možností, jak mohli poslanci vyjádřit svůj odpor.

V srpnu se v Sydney sešly tisíce obhájců života a naléhali na politiky, aby v jejich státě chránili práva nenarozených dětí. Pro-life hnutí se však setkalo s obtěžování a výhrůžkami smrtí. Policie obvinila dva lidi z vyhrožování smrtí pro-life poslancům a třetího za údajné plivání na pokojné pro-life demonstranty.

Nový Jižní Wales byl posledním australským státem, který chránil nenarozené děti před potratem. Nyní jsou potraty legální v celé zemi. VOA News uvádí, že v Austrálii je potratem každoročně zabito 65 000 až 80 000 nenarozených dětí. Tyto počty by v důsledku hlasování v Novém Jižním Walesu mohly ještě narůstat.

Newyorští zákonodárci podobně oslavovali v lednu, kdy byl prosazen radikální zákon legalizující potraty v podstatě z jakéhokoli důvodu až do narození.

23. 10. 2019, Life News