sv. Sadot a druhové / út 18. únor 2020

V perském království, v místě zvaném Beit Lapat byl umučen svatý Sadot, bisku... (pokračování)

Benedikt XVI. v novém rozhovoru hovoří o své rezignaci

V nově zveřejněném rozhovoru emeritní papež Benedikt XVI. prozrazuje, že k rezignaci jej přivedla „veliká únava“ a uvědomění si, že mu chybí výdrž cestovat.

Benedikt XVI. v novém rozhovoru hovoří o své rezignaci

V rozhovoru s teologem Eliem Guerrieem, zveřejněném v italské deníku La Repubblica, emeritní papež říká, že se rozhodl rezignovat po cestě do Mexika a na Kubu v roce 2012, kdy „silně zakusil meze své vlastní fyzické výdrže“. Řekl, že přemýšlel o Světových dnech mládeže 2013, které se měly konat v Rio de Janeiru, a uvědomil si, že tak dalekou cestu nezvládne.

„Od počátku jsem si byl vědom svých omezení,“ pověděl Benedikt svému tazateli. Když dospěl k závěru, že mu tělesná slabost znemožňuje plnit řádné povinnosti, rozhodl se odstoupit. Říká, že chtěl vydržet ve službě po celý Rok víry a dokončit práci na své encyklice o víře, ale uvědomil si, že nedokáže dostát všem svým závazkům.

Emeritní papež tvrdí, že cítí „hluboké společenství a přátelství“ se svým nástupcem. Říká, že mu papež František často prokazuje přátelská gesta a jeho laskavost je „pro mě v této poslední etapě mého života obzvláštní milostí“.05. 09. 2016, CC

HLEDÁME
spolupracovníky, někoho šikovného a spolehlivého, s dobrým názorem a smyslem pro maličkosti i pro humor. Někoho, kdo nevěří na Murphyho zákon
"Nikdy nebuď první. Nikdy nebuď poslední. Nikdy se na nic nehlas dobrovolně."
redakce@rcmonitor.cz

Dobrý časopis


pdf >        archiv >