sv. Atanasia / ne 18. duben 2021

Pochází ze vznešené rodiny na ostrově Egina. O jejím atributu -hvězdě - legenda vypráví, že velmi mladá prožila u přeslice vytržení, při němž do její hrudi vstoupila zářivá hvězda. Atanasia už v mládí toužila ... (pokračování)

Blahorečení italského kybernetického ​​apoštola naplánováno na 10. října

Blahořečení italského teenagera Carla Acutise (1991-2006), jenž byl znám jako „kybernetický apoštol“, se má konat 10. října v Assisi. Podle internetové stránky „Vatican News“ to potvrdil prefekt Kongregace pro blahořečení a svatořečení, kardinál Angelo Becciu.

Blahorečení italského kybernetického ​​apoštola naplánováno na 10. října

Ve spolupráci s biskupem z Assisi, kde je Acutis pochován, byl dohodnut podzimní termín. Obřad se bude konat v bazilice sv. Františka.

Acutis se v raném věku začal zajímat o počítače a vytvořil webové stránky o náboženských tématech, například o eucharistických zázracích na celém světě. Když zjistil, že trpí nevyléčitelnou leukémií, zcela se oddal papeži a církvi. Acutis zemřel let 12. října 2006 ve věku 15 a podle svého přání byl pohřben v Assisi. Na Světovém dni katolické mládeže 2013 v Riu de Janeiro byl při prezentaci jeho životního příběhu označen jako možný „patron internetu“.

V roce 2018 papež František na základě jeho životního stylu uznal jeho heroické ctnosti. V únoru 2020 následovalo papežské uznání zázraku uskutečněného na Acutisovu přímluvu. Po něm bylo brazilské dítě uzdraveno lékařsky nevysvětlitelným způsobem.

„Doufáme, že se 10. října bude moci na blahořečení dostavit mnoho lidí," řekl kardinál Becciu. Celá událost bude živě přenášena přes internet. Domenico Sorrentino, biskup z Assisi, byl stanovením termínu potěšen. Tato zpráva je příslibem naděje uprostřed krize charakterizované osamělostí a vzdáleností.

16. 07. 2020, kath.net