sv. Jan Kapistránský / st 23. říjen 2019

Pocházel z Capestranu, vystudoval práva a začal kariéru ve službách neapolského... (pokračování)

USA: Kinsey ještě stále veleben?

Společnost Fox Searchlight Pictures zahajuje promítání filmu o Alfredu C. Kinseym, autoru kontroverzní zprávy o chování amerických mužů z roku 1948. Hlavní roli přijal Liam Neelson, i když byl rodinnými organizacemi žádán, aby ji odmítl. Film zkresluje fakta, například pomíjí, že Kinsey platil klinický výzkum zahrnující sexuální využívání dětí (i kojeneckého věku).

Scénář napsal a film režiroval homosexuální aktivista Bill Condon: Kinsey je zde zobrazen jako hrdina - osvoboditel a lidé znepokojení jeho sexuální morálkou (z důvodů zdravotních i morálních) jsou podáni jako násilníci "vnucující cudnost".

Elektronická verze britského listu The Telegraph už v srpnu připomněla, že většinu pozorování založil Kinsey na deníku osamělého pedofila; tento deník byl, den před uveřejněním článku v Telegraphu, prezentován v britské televizi. Jeho autor, Rex King, měl zneužít 800 dětí. Své zpracování deníků Kinsey prezentoval jako "vědecký výzkum" a rozvinul teorie, jež připravily půdu pro sexuální revoluci šedesátých let. Podle Kinseyho není žádný mravní, fyzický ani společenský rozdíl mezi stykem manžela s manželkou a jinými formami sexu - mezi osobami stejného pohlaví, mezi dětmi a dospělými, mezi lidmi a zvířaty. Věk podle Kinseyho nehraje roli.

I článek Dinitie Smithové v jinak liberálních New York Times z 9.listopadu vyjadřuje určité rozpaky nad tím, že Kinsey je líčen nejen jako sympatická postava, ale přímo jako hrdina.

09. 11. 2004, LifeSite News, Telegraph, New York Times