Bílá sobota / so 20. duben 2019

Je den ticha a rozjímání. Církev setrvává na modlitbách u Kristova hrobu v úvah... (pokračování)

USA: Kinsey ještě stále veleben?

Společnost Fox Searchlight Pictures zahajuje promítání filmu o Alfredu C. Kinseym, autoru kontroverzní zprávy o chování amerických mužů z roku 1948. Hlavní roli přijal Liam Neelson, i když byl rodinnými organizacemi žádán, aby ji odmítl. Film zkresluje fakta, například pomíjí, že Kinsey platil klinický výzkum zahrnující sexuální využívání dětí (i kojeneckého věku).

Scénář napsal a film režiroval homosexuální aktivista Bill Condon: Kinsey je zde zobrazen jako hrdina - osvoboditel a lidé znepokojení jeho sexuální morálkou (z důvodů zdravotních i morálních) jsou podáni jako násilníci "vnucující cudnost".

Elektronická verze britského listu The Telegraph už v srpnu připomněla, že většinu pozorování založil Kinsey na deníku osamělého pedofila; tento deník byl, den před uveřejněním článku v Telegraphu, prezentován v britské televizi. Jeho autor, Rex King, měl zneužít 800 dětí. Své zpracování deníků Kinsey prezentoval jako "vědecký výzkum" a rozvinul teorie, jež připravily půdu pro sexuální revoluci šedesátých let. Podle Kinseyho není žádný mravní, fyzický ani společenský rozdíl mezi stykem manžela s manželkou a jinými formami sexu - mezi osobami stejného pohlaví, mezi dětmi a dospělými, mezi lidmi a zvířaty. Věk podle Kinseyho nehraje roli.

I článek Dinitie Smithové v jinak liberálních New York Times z 9.listopadu vyjadřuje určité rozpaky nad tím, že Kinsey je líčen nejen jako sympatická postava, ale přímo jako hrdina.

09. 11. 2004, LifeSite News, Telegraph, New York Times

HLEDÁME
spolupracovníky, někoho šikovného a spolehlivého, s dobrým názorem a smyslem pro maličkosti i pro humor. Někoho, kdo nevěří na Murphyho zákon
"Nikdy nebuď první. Nikdy nebuď poslední. Nikdy se na nic nehlas dobrovolně."
redakce@rcmonitor.cz

Dobrý časopis


pdf >        archiv >