sv. Helena / pá 18. srpen 2017

Pocházela z Bithýnie. S Konstanciem Chlorem, kterého upoutala svou krásou, měla... (pokračování)

Kubánská vláda nevylučuje setkání papeže s Fidelem Castrem

úvod zprávy

Kubánská vláda nevylučuje setkání papeže s Fidelem Castrem během březnové papežské návštěvy na ostrově „navzdory tomu, že tato schůzka není zařazena v programu“, uvedl kubánský velvyslanec v Itálii Eduardo Delgado Bermudez a dodal, že Castrův „zdravotní stav je vynikající“.

Delgado prohlásil, že kubánská vláda považuje návštěvu Benedikta XVI. za „příležitost k dalšímu prohloubení vztahů mezi církví a státem v této socialistické zemi“.

Některé vztahy se „výrazně“ zlepšily po historické návštěvě papeže Jana Pavla II. na ostrově v roce 1998.

„Přijmeme jej s úctou a uznáním, to je naše největší přání,“ dodal kubánský velvyslanec. Poukázal na to, že Kuba „nečiní na papeže Benedikta XVI. žádné nároky, aby odsoudil již padesát let trvající embargo USA vůči ostrovu – jak to učinil Jan Pavel II. v roce 1998“.

Delgado však řekl, že by určité prohlášení v tomto ohledu bylo vítáno. „Nic nežádáme ani o nic neprosíme, ani si neklademe žádné podmínky, ale pokud Jeho Svatost pocítí, že je třeba se k embargu znovu vyjádřit, nechť tak učiní.“

Papež by se měl sejít s prezidentem Raúlem Castrem, který jej 26. března přijme v Santiagu de Cuba, o den později se sejdou k soukromému rozhovoru v Havaně a nakonec se s ním 28. března rozloučí na letišti v tomtéž městě.

Návštěva Benedikta XVI. na Kubě je součástí cesty, která započne 23. března v Mexiku.

06. 03. 2012, ACI Prensa