sv. Sadot a druhové / út 18. únor 2020

V perském království, v místě zvaném Beit Lapat byl umučen svatý Sadot, bisku... (pokračování)

Co by neměl katolík tento týden přehlédnout!

V rozhovoru, jehož fragmenty v úterý publikoval deník La Stampa, papež František potvrzuje význam celibátu. Diskusi o tomto tématu rozvířila nedávná Amazonská synoda.

Poláci prý nejvíce důvěřují EU a nejméně vládě

Poláci údajně důvěřují Evropské unii více než kterékoli jiné instituci, zjistil nedávno provedený průzkum. Vláda je nejméně důvěryhodnou institucí a církev zaznamenala největší pokles důvěry. Průzkum provedený institutem IBRiS z pověření deníku Rzeczpospolita, zjistil, že více než dvě třetiny veřejnosti (68%) vyjadřuje důvěru v EU. To znamená nárůst o 11 procentních bodů od roku 2017, kdy měla polská vláda často konflikty s Bruselem.

Vítejte ve 20. letech: Co mohou katolíci očekávat v následujícím desetiletí

Více katolíků, více světců, více lidové zbožnosti – ale také více pronásledovaných křesťanů. Co se stane s církví v nadcházejícím desetiletí? Jen Bůh ví, ale i tak stojí za to se zamyslet, co nás čeká ve 20. letech 21. století. Zde je 10 očekávaných událostí, které se mohou odehrát v příštích 10 letech – některé pravděpodobněji než jiné.

Biskupové z Ghany se staví proti projektům UNESCO

Konference biskupů Ghany (GCBC) uvedla, že katolická církev se staví proti jakémukoli pokusu o falšování morálních hodnot ve společnosti, a vyzvala rodiče, aby hráli aktivnější roli při vzdělávání svých dětí tím, že jim budou vštěpovat náboženské a morální hodnoty. UNESCO zahájilo v zemi rozsáhlou kampaň sexuální výchovy zaměřenou na nejmladší děti.

Boris Johnson: Budeme se zastávat pronásledovaných křesťanů

Premiér řekl křesťanům, že vláda bude „hájit vaše právo praktikovat vaši víru“ Britský premiér Boris Johnson slíbil, že bude hájit pronásledované křesťany na celém světě a řekl jim, že jeho vláda bude „hájit vaše právo praktikovat vaši víru“. Ve svém vánočním poselství premiér vyzval Brity, aby pamatovali na „ty křesťany ve světě, kteří jsou pronásledováni“.

Závoj mlčení

Svatý Otec František ve své zdravici k novému roku před velvyslanci u Svatého Stolce, kterou pronesl 9. ledna 2020, krátce zmínil i situaci v Sýrii: „Rád bych se zmínil především o závoji mlčení, který hrozí zakrýt válku, která zdevastovala Sýrii během uplynulého desetiletí. Je zvláště nutné hledat adekvátní řešení, která dovolí drahému syrskému lidu, trpícímu válkou, nalézt mír a začít s obnovou země.“

HLEDÁME
spolupracovníky, někoho šikovného a spolehlivého, s dobrým názorem a smyslem pro maličkosti i pro humor. Někoho, kdo nevěří na Murphyho zákon
"Nikdy nebuď první. Nikdy nebuď poslední. Nikdy se na nic nehlas dobrovolně."
redakce@rcmonitor.cz

Dobrý časopis


pdf >        archiv >