Německo: Protikatolický tón karnevalu

03.03.2006, LifeSite News


Masopustní průvody tradičně obsahovaly žerty na adresu katolických obřadů a zvyků, říká Matthias von der Bank, historik kolínského muzea karnevalů. "Ve středověku znamenal karneval hru na obrácení světa, takže křesťanské symboly se objevovaly vzhůru nohama". V dnešní době se však, říká von der Bank, změnil **celkový tón od hravé satiry k zuřivému útoku. Zesměšňování Církve v této podobě ke karnevalové tradici nepatří.

Vydávání Monitoru je financováno výhradně z dobrovolných darů Vás, čtenářů. Budeme vděční, pokud se rozhodnete Monitor podpořit darem, abychom mohli v této službě pokračovat.

Tak se letos Kolíně objevil motiv papeže a kolínského arcibiskupa jako homosexuálních pop stars, které skončí v posteli.

Město Düsseldorf letos rozhodlo, že v průvodu nesmějí být žádné útoky na náboženství, ale útoky na Církev byly tolerovány (papež Benedikt jako hráč prohrávajícího týmu socceru). Na druhé straně mluvčí düsseldorfského karnevalu řekl, že bude přísně sledováno, aby nedošlo k žertům na účet muslimů.



Další články



Útoky proti křesťanům v Izraeli a na okupovaných územích se téměř zdvojnásobily

24.08.2026, Crux Now

Podle nové zprávy izraelské organizace monitorující dodržování práv, která pracuje s údaji za první polovinu roku 2026, se počet útoků proti křesťanům v Izraeli téměř zdvojnásobil. Izraelské centrum pro údaje o náboženské svobodě (Religious Freedom Data Centre – RFDC) a jeho kontaktní linka pro hlášení případů obtěžování křesťanů uvedly, že mezi dubnem a červnem letošního roku došlo v Izraeli nebo na územích okupovaných Izraelem k 83 útokům proti křesťanům, zatímco v prvním čtvrtletí jich bylo 44. Většina útoků se odehrála v Jeruzalémě a zahrnovala 46 případů plivání, čtyři fyzická napadení a osm slovních útoků.

Být služebníky Páně

20.08.2026, RC Monitor 15/2026

Nedávno jsme slavili svátek Proměnění Páně a slavnost Nanebevzetí Panny Marie. Tyto dva svátky slavené církví v měsíci srpnu jakoby směřují naše myšlenky do budoucnosti. A nemyslím tu blízkou, která pro vyučující i vyučované znamená konec prázdnin.

Nejedná se s křesťany jako s druhořadými občany?

17.08.2026, Rome Reports

Křesťané zůstávají nejpronásledovanějším náboženským společenstvím na světě. Podle organizace Open Doors čelilo v roce 2025 pronásledování nebo diskriminaci kvůli své víře 388 milionů křesťanů, tedy přibližně každý sedmý křesťan na světě. Některé údaje však odhalují ještě znepokojivější skutečnost.


načíst další


Články e-mailem

Nové články přímo
do vaší e-mailové schránky



Čtrnáctideník Monitor

Tištěný publicistický čtrnáctideník Monitor bude ve vaší poštovní schránce každý druhý pátek. Zasílání je bezplatné a je hrazené výhradně z darů čtenářů.





MONITOR - svět katolickýma očima

redakce@rcmonitor.cz

© 2002-2026 Res Claritatis, z.s.