Al Kajda zavraždila Benazír Bhuttovou

28.12.2007, Asia News, CNS


"Zastavili jsme nejcennější osobu, kterou zde Američané měli, a která přísahala, že porazí mudžahedíny" prohlásil mluvčí Al-Kajdy Mustafa Abu al-Jazíd poté, co byla 27. prosince zavražděna Benazír Bhuttová. Příkaz k vraždě vydal Ajman al-Zavahírí, druhý muž Al-Kajdy po Usámovi.

Biskup Anthony Lobo z Islámabádu-Rávalpindí sdělil: "Odsuzujeme tento podlý čin. Je to pro Pákistán hrozná tragedie." Biskup charakterizoval Bhuttovou jako vyjímečnou, statečnou ženu. Mluvčí pákistánské biskupské konference vyjádřil naději, že vláda odsune volby. Příslušná církevní komise už ukončila svou propagaci voleb i monitoring.

Vatikánský mluvčí, P. Federico Lombardi SJ, sdělil, že papež byl okamžitě informován; "smrt paní Bhuttové je smutná sama o sobě i jako znamení pokračujícího násilí v Pákistánu", dodal. (V souvislosti s návratem Bhuttové bylo zabito přes 140 lidí.)

Islámské militantní skupiny hrozily Bhuttové smrtí poté, co prohlásila, že dostane-li se její strana k moci, dovolí americkým silám vstoupit do Pákistánu a potřít Taliban i Al-Kajdu, pokud by se to nepodařilo pákistánské armádě samotné.Další článkySněhuláka zakážem

05.01.2024, RC

Sníh padal celou noc. Postavil jsem si sněhuláka. Feministka ze sousedství šla okolo a ptala se, proč jsem raději nepostavil sněhulačku. Postavil jsem sněhulačku.

Požehnán budiž ten, kdo nejdříve pozdvihne ratolest olivovou

25.03.2024, RC Monitor 6/2024

Asi každý z nás se již několikrát v životě přesvědčil o pravdivosti lidového moudra Panská láska po zajících skáče, a tudíž i na vlastní kůži i okusil, jaké je to býti oním pověstným zajícem. A nyní v době nedávné se této cti dostalo i Svatému otci Františkovi. A to od nikoho jiného, než od tzv. Sedmé velmoci, tedy od médií. K této velmoci se samozřejmě přidali i jiní drobní páni a též veřejnost (žel Bohu i někteří katolíci) statečně komentující papežovo vyjádření o bílé vlajce na sociálních sítích.

Svoboda

17.06.2024, RC Monitor 12/2024

Kardinál Štěpán Trochta zlobil. Nepochybně to byl člověk srdečný, „otevřený“, „člověk dialogu“, jak se dnes s oblibou říká. Ale taky důsledný. Muž Tradice a pevné víry.

Ex orbe et Urbe - 16. 2. 2024

16.02.2024, RC

„Papež je velkým příznivcem ženského diakonátu,“ tvrdí podle portálu katolisch.de italská teoložka a řeholnice Linda Pocherová. Vatikán prý v současnosti zvažuje, jak by bylo možné jáhenské svěcení žen zavést.

Ex orbe et Urbe - 12. 1. 2024

12.01.2024, RC

H. W. Crocker popisuje svůj tajný recept na evangelizaci mladých bezvěrců. „Až příliš často slyším: ‚Děkuju, ale dávám přednost satanským silám temnot, vůbec nejsou tak špatný‘. Na to odpovídám: ‚Pak Pán Bůh s tebou, idiote‘. To poslední slovo je klíčové. Myslím, že je to jeden z nejužitečnějších, byť opomíjených, obratů efektivní evangelizační strategie.“

Pět každodenních dobrodiní od našeho anděla strážného

08.02.2024, TAN Direction

1. Chrání nás v nebezpečí
Z Písma svatého, ze života světců i z každodenních zkušeností obyčejných lidí lze uvést bezpočet případů, kdy andělé někoho ochránili uprostřed fyzického nebezpečí. K těm zmíněným v Písmu patří záchrana Lota a jeho rodiny ze Sodomy, ochrana tří hebrejských mládenců v babylonské ohnivé peci, pomoc poskytnutá Judovi Makabejskému a jeho vojsku a vysvobození sv. Petra z vězení.


načíst další


Články e-mailem

Týdenní přehled nových článků přímo do vaší e-mailové schránkyČtrnáctideník Monitor

Tištěný publicistický čtrnáctideník Monitor bude ve vaší poštovní schránce každý druhý pátek. Zasílání je bezplatné a je hrazené výhradně z darů čtenářů.MONITOR - svět katolickýma očima

redakce@rcmonitor.cz

© 2002-2024 Res Claritatis, z.s.