Al Kajda zavraždila Benazír Bhuttovou

28.12.2007, Asia News, CNS


"Zastavili jsme nejcennější osobu, kterou zde Američané měli, a která přísahala, že porazí mudžahedíny" prohlásil mluvčí Al-Kajdy Mustafa Abu al-Jazíd poté, co byla 27. prosince zavražděna Benazír Bhuttová. Příkaz k vraždě vydal Ajman al-Zavahírí, druhý muž Al-Kajdy po Usámovi.

Biskup Anthony Lobo z Islámabádu-Rávalpindí sdělil: "Odsuzujeme tento podlý čin. Je to pro Pákistán hrozná tragedie." Biskup charakterizoval Bhuttovou jako vyjímečnou, statečnou ženu. Mluvčí pákistánské biskupské konference vyjádřil naději, že vláda odsune volby. Příslušná církevní komise už ukončila svou propagaci voleb i monitoring.

Vatikánský mluvčí, P. Federico Lombardi SJ, sdělil, že papež byl okamžitě informován; "smrt paní Bhuttové je smutná sama o sobě i jako znamení pokračujícího násilí v Pákistánu", dodal. (V souvislosti s návratem Bhuttové bylo zabito přes 140 lidí.)

Islámské militantní skupiny hrozily Bhuttové smrtí poté, co prohlásila, že dostane-li se její strana k moci, dovolí americkým silám vstoupit do Pákistánu a potřít Taliban i Al-Kajdu, pokud by se to nepodařilo pákistánské armádě samotné.Další články


Paradox Benedikta XVI.

27.01.2023, MondayVatican

Na papeže, jakým byl Benedikt XVI., jsme zřejmě nebyli připraveni. Protože Benedikt XVI. se snažil pozvednout církev na novou úroveň, vyvést ji z ohrady, kterou jí vnucuje společnost a veřejný diskurs. Jeho hledání Boha ho vedlo k tomu, aby hleděl za hranice aktuálních trendů a snažil se hledat hluboký smysl všech věcí. A právě na toto k Bohu zaměřené hledání pravdy jsme nebyli zvyklí.

On odkrývá pravdu člověka a dějin

19.01.2023, RC Monitor 1/2023

Nacházíme se opět na počátku nového roku a při této příležitosti se nám otvírá i mnoho otázek a očekávání. Asi tím nejdůležitějším, co nám nejvíce přichází na mysl je touha po míru a pokoji v naší duši, který je dnes ohrožován ze všech stran. Pokoj se rodí především z pravdy, kterou je ale nezbytné nechat vstoupit do našeho života. Touhu po míru a pokoji nelze redukovat na pouhou nepřítomnost ozbrojených konfliktů.

Život je boj

24.01.2023, RC Monitor 1/2023

Tak nám pomalu začíná další rok, který bude stejně jako ty minulé ve znamení bojů, významných i méně významných.

Volby bez volby

11.01.2023, RC Monitor 1/2023

Tak tu máme prezidentské volby. To by onou událostí měla žít celá země, ne? To bychom si o prezidentských volbách měli povídat u nedělních obědů, v hospodách, se sousedy přes plot, v tramvaji... Nezdá se, že by tomu tak bylo. A podle všeho ten klid není náhodný.


načíst další


Články e-mailem

Týdenní přehled nových článků přímo do vaší e-mailové schránkyČtrnáctideník Monitor

Tištěný publicistický čtrnáctideník Monitor bude ve vaší poštovní schránce každý druhý pátek. Zasílání je bezplatné a je hrazené výhradně z darů čtenářů.MONITOR - svět katolickýma očima

redakce@rcmonitor.cz

© 2002-2023 Res Claritatis, z.s.