Westminsterskému arcibiskupovi vadí polští katolíci v Británii

30.12.2007, Telegraph


Westminsterský arcibiskup, kardinál Cormac Murphy -O´Connor, vyzval polské katolíky, aby se více integrovali do místních farností. Vyjádřil obavu, aby se Církev v Británii nerozdělila podle etnických hranic. Polských katolíků v Británii přibývá a právě díky nim začíná počet praktikujících katolíků v Británii předstihovat počet praktikujících anglikánů.

Představitelé polské komunity se kardinálovými slovy cítí zaskočeni a žádají o rozhovory na toto téma.

Výsledky průzkumu vyšly v době, kdy bývalý britský premiér oficiálně konvertoval ke katolicismu a počet návštěvníků katolických mší oproti předchozímu roku vzrostl.

Kardinál řekl, že je znepokojen tím, že Poláci vytvářejí v Británii zvláštní církev.

Grazyna Sikoska z Polské katolické misie pro Anglii a Wales, řekla, že polská katolická komunita je kardinálovými slovy otřesena.Další články


Paradox Benedikta XVI.

27.01.2023, MondayVatican

Na papeže, jakým byl Benedikt XVI., jsme zřejmě nebyli připraveni. Protože Benedikt XVI. se snažil pozvednout církev na novou úroveň, vyvést ji z ohrady, kterou jí vnucuje společnost a veřejný diskurs. Jeho hledání Boha ho vedlo k tomu, aby hleděl za hranice aktuálních trendů a snažil se hledat hluboký smysl všech věcí. A právě na toto k Bohu zaměřené hledání pravdy jsme nebyli zvyklí.

Volby bez volby

11.01.2023, RC Monitor 1/2023

Tak tu máme prezidentské volby. To by onou událostí měla žít celá země, ne? To bychom si o prezidentských volbách měli povídat u nedělních obědů, v hospodách, se sousedy přes plot, v tramvaji... Nezdá se, že by tomu tak bylo. A podle všeho ten klid není náhodný.

On odkrývá pravdu člověka a dějin

19.01.2023, RC Monitor 1/2023

Nacházíme se opět na počátku nového roku a při této příležitosti se nám otvírá i mnoho otázek a očekávání. Asi tím nejdůležitějším, co nám nejvíce přichází na mysl je touha po míru a pokoji v naší duši, který je dnes ohrožován ze všech stran. Pokoj se rodí především z pravdy, kterou je ale nezbytné nechat vstoupit do našeho života. Touhu po míru a pokoji nelze redukovat na pouhou nepřítomnost ozbrojených konfliktů.

Život je boj

24.01.2023, RC Monitor 1/2023

Tak nám pomalu začíná další rok, který bude stejně jako ty minulé ve znamení bojů, významných i méně významných.


načíst další


Články e-mailem

Týdenní přehled nových článků přímo do vaší e-mailové schránkyČtrnáctideník Monitor

Tištěný publicistický čtrnáctideník Monitor bude ve vaší poštovní schránce každý druhý pátek. Zasílání je bezplatné a je hrazené výhradně z darů čtenářů.MONITOR - svět katolickýma očima

redakce@rcmonitor.cz

© 2002-2023 Res Claritatis, z.s.