11.11.2010, RC, IDNES.cz, CNN, Rodina
V tuto chvíli je již ze serveru stažena. Na obálce knížky autor, který se označuje jménem Phillip R. Greaves II., píše: "Představuji svůj pokus nastínit okolnosti, za kterých je pedofilní chování co možná nejbezpečnější, aby tak neubližovalo dětem. Chci ukázat pedofilům, jak projevovat k dětem náklonnost, aniž by je ohrozili. Doufám, že se mi to v této knize podaří. Mým cílem je mezi lidmi vzbudit větší důvěru k lidem s tímto druhem sexuálních sklonů. Mou nadějí je, že po vydání a přečtení mé knihy bude vůči pedofilům na světě méně nenávisti." Autor příručky dále tvrdí, že pedofilové jsou nepochopeni. Ve svém návodném textu jim radí, jak při uspokojení svých choutek nepřekročit zákonnou mez.
Vydávání Monitoru je financováno výhradně z dobrovolných darů Vás, čtenářů. Budeme vděční, pokud se rozhodnete Monitor podpořit darem, abychom mohli v této službě pokračovat.
**Amazon kromě vlastní produkce nabízí svým zákazníkům také možnost publikovat vlastní texty. I tato pedofilní příručka vznikla svépomocí. Autor je pak smluvně vázán k rozdělení zisku z prodeje knihy, příp. z každého elektronického sdílení na e-čtečkách, což je případ zmíněné knížky.**
Američané, kteří ctí svobodu slova jako jedno z důležitých práv člověka, jsou přesto pobouřeni. Komunity na sociálních sítích (zejména Twitter) už vyhlásily bojkot celému vydavatelství, které je závislé na přízni zákazníků.
Pripomeňme, že ani v ČR jsme se podobné situaci nevyhnuli. V únoru 2009 se na blogu iDNES.cz objevil článek "Jsem pedofil. No a co?" od jistého pana F.F., ve kterém popisuje svůj příběh - příběh člověka, kterého vzrušují malé děti. Autor nabízí pohled do svého rozpolceného soukromí i do svých citů a představ, a podobně jako Američan Greaves v závěru žádá o pochopení, že v žádném případě není odpadem společnosti.
Shodou okolností v den vydání knihy se také v českém prostředí, v časopisu Psychologie dnes, objevila odpověď psychiatra, sexuologa a ředitele Psychiatrické léčebny v Praze-Bohnicích, dr. Martina Hollého, na dotaz čtenářky po nebezpečnosti pedofilů. Na jednu stranu se v textu objevuje totožný argument, kterým českou veřejnost nakazili před lety již homosexuálové, a sice, že pedofilové mají svou orientaci vrozenou a neměnnou. Dále však autor odpovědi popisuje formy terapie, které mohou podstupovat, aby se se svým handicapem naučili žít. V tom je zde ještě rozdíl - homosexualita je jako nemoc popřena, pedofilie, zatím, nikoliv. Po pacientech se během léčby při pedofilii žádá, aby přijali skutečnost, že mají pouze dvě cesty na výběr: "Buď zneužiji dítě, nebo nikdy nebudu žít svůj pravý sexuální život." Takové tvrzení se dnes již (při razantní změně vnímání, co je dobré, a co je naopak špatné) k homosexuálnímu chování dá říci jen jako "politicky nekorektní a netolerantní".
Ještě před deseti lety ale obě odchylky sexuálního chování vnímala a hodnotila veřejnost naproto totožně.
24.06.2026, RC Monitor 12/2026
Svatí překračují hranice i časy, protože jejich život je Boží odpovědí na konkrétní potřeby lidí. Jan Nepomuk Neumann, šumavský rodák z Prachatic a biskup ve Filadelfii, ukazuje, že věrnost Kristu může rozkvést i uprostřed rychle se měnícího světa. Neodešel za oceán, aby udělal kariéru, ale proto, že slyšel volání tam, kde „byl žádaný“.
16.06.2026, RC Monitor 11/2026
Intronizace nového pražského arcibiskupa Stanislava Přibyla jsem se účastnila osobně. I když jsem nemohla vidět detaily, které zprostředkovávala televize, můžu mluvit o celkové atmosféře, vanutí Ducha sv. či jak jinak přesně nazvat duchovní dojem z obřadu, který může pocítit každý, i když stojí vzadu a nevidí nic.
17.06.2026, RC Monitor 11/2026
Současný člověk slyší slovo „hierarchie“ velmi nerad – pokud se ovšem nenachází na vrcholu pomyslné pyramidy. Připomíná mu moc, nerovnost, někdy i zneužití autority. Není proto divu, že otázka, proč má Církev biskupy, kněze a jáhny, zaznívá čím dál častěji. Neměla by být spíše společenstvím rovných lidí, bez pevné struktury?
Články e-mailem
Nové články přímo
do vaší e-mailové schránky
Čtrnáctideník Monitor
Tištěný publicistický čtrnáctideník Monitor bude ve vaší poštovní schránce každý druhý pátek. Zasílání je bezplatné a je hrazené výhradně z darů čtenářů.