Zachraňte Edwardse - nepropásněte vzácný dokument v kině!

01.12.2010, Res Claritatis


Pro velký úspěch zařadilo multikino CineStar v Praze 5 (Anděl) znovu tentokrát na celý týden promítání dokumentu Zachraňte Edwardse režisérky Dagmar Smržové.

Vydávání Monitoru je financováno výhradně z dobrovolných darů Vás, čtenářů. Budeme vděční, pokud se rozhodnete Monitor podpořit darem, abychom mohli v této službě pokračovat.

O dnes již tříleté Juliánce, jak se děvčátko s Edwardsovým syndromem jmenuje, vznikl celovečerní dokument, který si klade za cíl otevřít vážnou diskusi, a to v době, kdy se vrůstajícími možnostmi prenatální diagnostiky trvale vzrůstá i počet zabitých nenarozených a zároveň vyhledaných postižených dětí.** Dokumentaristka Dagmar Smržová vysvětluje, že k tématu nechtěla přistupovat publicisticky. Cílem dokumentu nemá být poukázání na lékařské omyly. "Chtěla jsem spíše říci, že bychom se neměli za každou cenu vyhýbat cestě, kterou máme předurčenu. Nemusí to být vždycky dobře," doplňuje režisérka silného dokumentárního filmu.

Film bude promítán od čtvrtku 2. 12. v několika časových možnostech během dne, více informací najdete přímo na stránkách kina.

Více o filmu můžete najít tady nebo tady. Blog malé Juliánky určitě neopomeňte taky navštívit: zde.


Další články



V milionové Praze hledáme lidi ochotné dát Bohu hodinu týdně

13.08.2026, RC Monitor 14/2026

V Praze vznikl projekt Adorace 24/7, který chce nabídnout prostor k tichému setkání s Kristem uprostřed ruchu velkoměsta. Zatím probíhá ve dvanáctihodinovém režimu. Jeho cílem však zůstává nepřetržitá eucharistická adorace. O tom, jak se tato iniciativa rodila, proč nejde o duchovní výkon a proč je potřeba, aby se našli lidé ochotní darovat Bohu pravidelně hodinu svého času, jsme hovořili s jednou z iniciátorek projektu, paní Monikou Bernolle.

Co znamená, že se Bůh zjevil v Ježíši Kristu?

06.08.2026, RC Monitor 14/2026

Každý člověk má schopnost v sobě vnímat touhu po nekonečnu. Po dokonalé lásce, po plnosti, po štěstí. To nám dokládá, že jsme stvořeni pro něco, co naši existenci tady na zemi přesahuje. Je obecně lidskou zkušeností, že nás materiální ani jiná dobra, kterých můžeme dosahovat zde na zemi, nenaplní. Vždy budeme toužit po něčem větším. Navíc, pozorujeme tento svět a to, co nás obklopuje a co jsme, a ptáme se: odkud to všechno pochází, kdo za tím je, kam nás to vede? A to všechno ukazuje na Boha.

Hřích, který přehlížíme: pomluvy

10.08.2026, global catholic

Kdysi se fámy šířily pomalu. Někdo se o něčem zmínil po mši, v práci nebo u večeře, a pokud to bylo dostatečně pikantní, možná se to do konce týdne doneslo k několika lidem. Dnes stačí jediný příspěvek. Jedno video. Jeden popisek napsaný dostatečně přesvědčivě, aby zněl jako pravdivý. A najednou tisíce lidí mluví o někom, koho v životě nepotkaly, jako by znaly každý detail z jeho soukromí.


načíst další


Články e-mailem

Nové články přímo
do vaší e-mailové schránky



Čtrnáctideník Monitor

Tištěný publicistický čtrnáctideník Monitor bude ve vaší poštovní schránce každý druhý pátek. Zasílání je bezplatné a je hrazené výhradně z darů čtenářů.





MONITOR - svět katolickýma očima

redakce@rcmonitor.cz

© 2002-2026 Res Claritatis, z.s.