Charita ČR pomáhá obětem monzunů v Kambodži

09.10.2011, ČBK


Charita ČR vyslyšela žádost sesterské organizace Charity Kambodža a zaslala 5 000 eur ze svého krizového fondu na pomoc lidem v Kambodži postiženým silnými monzunovými dešti, které zasáhly rozsáhlá území země.

Podle zprávy National Committe for Disaster Management (Národní komise pro zvládání katastrof) záplavy postihly 176 625 rodin a zabily 148 osob**, zatopily 130 460 a poničily více než 1 000 škol, pagod a jinou infrastrukturu. Voda zatopila 271 197 ha rýžových polí a přes 10 000 ha polí s jinými plodinami. Bylo poničeno 1 800 km místních silnic, zatopeno 136 mostů a 11 km říčních hrází zcela zničeno.

Vydávání Monitoru je financováno výhradně z dobrovolných darů Vás, čtenářů. Budeme vděční, pokud se rozhodnete Monitor podpořit darem, abychom mohli v této službě pokračovat.

Finanční prostředky využije kambodžská charita na okamžitou pomoc. Sedmi tisícům rodinám z oblastí Kampong Thom, Preh Vihear, Siem Reap, KAndal a Prey Veng rozdá rýži, zeleninu, hygienické potřeby a také dočasné přístřešky lidem, kteří zůstali bez domova.

„V celé oblasti je v současnosti monzunové období, které komplikuje pomoc. Záplavy zničily úrodu rýže v celé deltě Mekongu a dá se očekávat, že tento region bude bojovat s cenami potravin. I nadále budeme vyhodnocovat situaci a podle potřeb navrhovat další způsoby pomoci,“ komentuje situaci v Kambodži Vladislav Vik, projektový manažer Charity ČR pro jihovýchodní Asii, který je momentálně v barmském Rangúnu.

Charita ČR působí v Kambodži od roku 2010. Spolupracuje s kambodžskou charitou, která se více než osvědčila. Díky znalosti a vzájemné důvěře s partnerem je snadnější dohlédnout na efektivní vynaložení všech prostředků zaslaných Charitou ČR.

Lidé z České republiky mohou přispět na bankovní konto Charity ČR:

číslo účtu: 55660022/0800 u České spořitelny, variabilní symbol 192


Další články



Útoky proti křesťanům v Izraeli a na okupovaných územích se téměř zdvojnásobily

24.08.2026, Crux Now

Podle nové zprávy izraelské organizace monitorující dodržování práv, která pracuje s údaji za první polovinu roku 2026, se počet útoků proti křesťanům v Izraeli téměř zdvojnásobil. Izraelské centrum pro údaje o náboženské svobodě (Religious Freedom Data Centre – RFDC) a jeho kontaktní linka pro hlášení případů obtěžování křesťanů uvedly, že mezi dubnem a červnem letošního roku došlo v Izraeli nebo na územích okupovaných Izraelem k 83 útokům proti křesťanům, zatímco v prvním čtvrtletí jich bylo 44. Většina útoků se odehrála v Jeruzalémě a zahrnovala 46 případů plivání, čtyři fyzická napadení a osm slovních útoků.

Být služebníky Páně

20.08.2026, RC Monitor 15/2026

Nedávno jsme slavili svátek Proměnění Páně a slavnost Nanebevzetí Panny Marie. Tyto dva svátky slavené církví v měsíci srpnu jakoby směřují naše myšlenky do budoucnosti. A nemyslím tu blízkou, která pro vyučující i vyučované znamená konec prázdnin.

Nejedná se s křesťany jako s druhořadými občany?

17.08.2026, Rome Reports

Křesťané zůstávají nejpronásledovanějším náboženským společenstvím na světě. Podle organizace Open Doors čelilo v roce 2025 pronásledování nebo diskriminaci kvůli své víře 388 milionů křesťanů, tedy přibližně každý sedmý křesťan na světě. Některé údaje však odhalují ještě znepokojivější skutečnost.


načíst další


Články e-mailem

Nové články přímo
do vaší e-mailové schránky



Čtrnáctideník Monitor

Tištěný publicistický čtrnáctideník Monitor bude ve vaší poštovní schránce každý druhý pátek. Zasílání je bezplatné a je hrazené výhradně z darů čtenářů.





MONITOR - svět katolickýma očima

redakce@rcmonitor.cz

© 2002-2026 Res Claritatis, z.s.