Projekt výstavy Těhotná pokračuje - nyní v Poslanecké sněmovně v Praze

16.11.2011, HPŽ ČR


Poradna pro ženy v tísni Aqua vitae připravila projekt putovní výstavy "Těhotná? Těhotná! Těhotná...". Výstava, která má vyjádřit, že těhotenství a mateřství může ženu naplňovat, i když právě prochází partnerskou nebo finanční krizí, je tvořena deseti panely s fotografiemi a příběhy. Jednotlivé lidské osudy, zobrazené na velkoformátových fotografiích, bude možno shlédnout v obchodních centrech nebo nemocnicích na různých místech v ČR.** Výstava zároveň povzbuzuje ty ženy, které prožívají těžké chvíle v souvislosti s těhotenstvím, aby se nebály hledat pro sebe a své dítě to nejlepší možné řešení.

Vydávání Monitoru je financováno výhradně z dobrovolných darů Vás, čtenářů. Budeme vděční, pokud se rozhodnete Monitor podpořit darem, abychom mohli v této službě pokračovat.

Přehled doposud realizovaných výstav: - Galerie Butovice, Praha - pasáž Černá růže Na Příkopech, Praha - obchodní pasáž Filadelfie, BB Centrum, Praha - DBK Budějovická, Praha - OC Šestka, Praha - OC Letňany, Praha - OC CITY, Olomouc - OC Haná, Olomouc - obchodní galerie Arkáda, Prostějov - OC Galerie, Ostrava - OC Silesia Opava - OC Fontána Karlovy Vary - a aktuálně v atriu Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. Pozvánku na aktuální výstavu najdete zde.

Vizualizace panelů, tj. jak výstava vypadá a jaké jsou zobrazeny konkrétní příběhy z poradenské praxe Aqua vitae jsou tady.

Ukázky realizace výstavy najdete na fotografiích Jana Vorky na http://zaramovane.rajce.idnes.cz/Tehotna_Tehotna_Tehotna....


Další články



Utrpení Kristovo, posiluj mě!

24.06.2026, RC Monitor 12/2026

Svatí překračují hranice i časy, protože jejich život je Boží odpovědí na konkrétní potřeby lidí. Jan Nepomuk Neumann, šumavský rodák z Prachatic a biskup ve Filadelfii, ukazuje, že věrnost Kristu může rozkvést i uprostřed rychle se měnícího světa. Neodešel za oceán, aby udělal kariéru, ale proto, že slyšel volání tam, kde „byl žádaný“.

Habemus…

16.06.2026, RC Monitor 11/2026

Intronizace nového pražského arcibiskupa Stanislava Přibyla jsem se účastnila osobně. I když jsem nemohla vidět detaily, které zprostředkovávala televize, můžu mluvit o celkové atmosféře, vanutí Ducha sv. či jak jinak přesně nazvat duchovní dojem z obřadu, který může pocítit každý, i když stojí vzadu a nevidí nic.

Aby Církev zůstala Kristova

17.06.2026, RC Monitor 11/2026

Současný člověk slyší slovo „hierarchie“ velmi nerad – pokud se ovšem nenachází na vrcholu pomyslné pyramidy. Připomíná mu moc, nerovnost, někdy i zneužití autority. Není proto divu, že otázka, proč má Církev biskupy, kněze a jáhny, zaznívá čím dál častěji. Neměla by být spíše společenstvím rovných lidí, bez pevné struktury?


načíst další


Články e-mailem

Nové články přímo
do vaší e-mailové schránky



Čtrnáctideník Monitor

Tištěný publicistický čtrnáctideník Monitor bude ve vaší poštovní schránce každý druhý pátek. Zasílání je bezplatné a je hrazené výhradně z darů čtenářů.





MONITOR - svět katolickýma očima

redakce@rcmonitor.cz

© 2002-2026 Res Claritatis, z.s.