Celostátní manifestace na podporu života v USA

30.05.2012, Stand up for religious freedom


Pro-Life Action League a společnost Citizens for a Pro-Life s potěšením oznamují, že se v pátek 8. června bude po celých Spojených státech konat další manifestace za náboženskou svobodu.

Demonstrace 8. června naváže na obrovský úspěch první demonstrace konané 23. března.

Vydávání Monitoru je financováno výhradně z dobrovolných darů Vás, čtenářů. Budeme vděční, pokud se rozhodnete Monitor podpořit darem, abychom mohli v této službě pokračovat.

Tehdy se ve 145 městech od jednoho pobřeží k druhému shromáždilo více než 63 000 Američanů, kteří odmítli **nový mandát amerického ministerstva zdravotnictví a sociálních služeb (HHS), který vyžaduje, aby všichni zaměstnavatelé prostřednictvím zdravotního pojištění poskytovali bezplatné antikoncepční prostředky, sterilizaci a přípravky vyvolávající potrat, a to i v případě, že je to v rozporu s jejich svědomím.

Nyní boj pokračuje další demonstrací v pátek 8. června.

Právě teď je celý soubor Obamových zákonů o zdravotní péči, včetně represivního mandátu a potratové skuliny v zákoně, přezkoumáván nejvyšším soudem Spojených států. Rozhodnutí se očekává na konci června.

Pokud nejvyšší soud zruší Obamovy zákony o zdravotní péči, bude na manifestacích 8. června stanoven program pro budoucí reformu zdravotnictví, která bude respektovat náboženskou svobodu a svobodu svědomí.

Pokud však soud ponechá Obamovy zákony v platnosti, bude na manifestaci 8. června předán požadavek na zrušení zákona o zdravotní péči.


Další články



Jak se dělá schizma

03.08.2026, RC Monitor 14/2026

Tradicionalistické Kněžské bratrstvo sv. Pia X. (FSSPX), poněkud hanlivě označované jako „lefebvristé“, zopakovalo 1. července 2026 svou někdejší historii. Tak jako zakladatel bratrstva arcibiskup Lefebvre vysvětil roku 1988 čtyři biskupy bez papežského pověření, uchýlilo se k obdobnému kroku i současné vedení bratrstva. Podle novelizovaných církevních trestních norem se jedná o spáchání deliktu popsaného skutkovou podstatou kánonu 1387 Kodexu kanonického práva: „Biskup, který bez papežského pověření vysvětí někoho na biskupa, a rovněž ten, kdo od něho přijímá biskupské svěcení, upadají do samočinné exkomunikace vyhrazené Apoštolskému stolci.“

Naděje uprostřed únavy

27.07.2026, RC Monitor 14/2026

Zdá se, jako by se únava stala jedním z nejvýraznějších znamení naší doby. Stačí sledovat dění kolem nás. Války, nejistota, napětí mezi lidmi, osamělost, ekonomické starosti i množství protichůdných názorů mohou snadno vyvolat dojem, že se svět ubírá směrem, který nedokážeme ovlivnit. Největším nebezpečím přitom není strach, ale pomalá ztráta naděje.

Celibát - boj o srdce, které patří všem

13.07.2026, RC Monitor 13/2026

V dnešní civilizaci, nasycené hédonismem, relativismem a epidemií sociálních sítí či pornografie, která degraduje ženy na pouhé objekty, je celibát kněze prorockým znamením. Pro mě celibát neznamená prázdnotu, ale naplnění duchovního otcovství, které vyvěrá z mého kněžského svěcení. Bůh mě nepovolal k tomu, aby nechal mé srdce zkamenět. Nepatřím k těm, o kterých básník Charles Péguy napsal: „Myslí si, že milují Boha, protože nemilují nikoho.“ Naopak. Celibát není jen statickým darem, ale především pokladem mého života, který musím vědomě bránit. „Neuveď nás v pokušení,“ se v modlitbě Otčenáš jistě každý den modlíte i vy. Pro mě to znamená spolupracovat s Bohem a bděle se stavět pokušením, abych dokázal milovat čistou a univerzální láskou.


načíst další


Články e-mailem

Nové články přímo
do vaší e-mailové schránky



Čtrnáctideník Monitor

Tištěný publicistický čtrnáctideník Monitor bude ve vaší poštovní schránce každý druhý pátek. Zasílání je bezplatné a je hrazené výhradně z darů čtenářů.





MONITOR - svět katolickýma očima

redakce@rcmonitor.cz

© 2002-2026 Res Claritatis, z.s.