Předseda KDU-ČSL žádá zastavení registrace smrtelné pilulky RU-486

28.12.2012, RC


Předseda KDU-ČSL na svátek zabitých betlémských dětí zaslal Petru Nečasovi a Leoši Hegerovi dopisy, které se liší jedině v oslovení. Jejich obsah je stejně naléhavý. Vyzval oba adresáty k tomu, aby zastavili běžící proces registrace potratového preparátu, jehož jediným a výhradním účinkem je usmrcení člověka v prenatálním období.

Vydávání Monitoru je financováno výhradně z dobrovolných darů Vás, čtenářů. Budeme vděční, pokud se rozhodnete Monitor podpořit darem, abychom mohli v této službě pokračovat.

Doslova fakticky uvedl, že "přípravek RU-486 je původní abortivum. Nejedná se o tedy antikoncepční prostředek, ale o preparát, který vede k vypuzení plodu, tedy, vyvolává umělý potrat rukou matky, čímž na ní přesouvá břemeno z přímého zabití dítěte. Domnívám se, že již dnes velmi liberální legislativní úprava našeho právního řádu ve věci umělého ukončení těhotenství nepotřebuje další liberalizaci. Naopak, snahou nás všech by mělo být, aby lidský život byl chráněn od početí po přirozenou smrt. Je to věc lidské důstojnosti a budoucnosti našeho národa."

Celé znění otevřeného dopisu ministru zdravotnictví a premiérovi vyšlo na blogu předsedy Pavla Bělobrádka.


Další články



Svatý Jene Prachatický, oroduj za nás!

23.06.2026, RC Monitor 12/2026

Vždy v den sv. Jana Nepomuka Neumanna mně neodbytně vyvstává na mysli, že tento rodák z Prachatic, od jehož narození letos v březnu uplynulo 215 let, nebyl po ukončení svých studií vysvěcen, protože v českobudějovické diecézi bylo „překněžíno“. A tak se vydává do Ameriky, kde je 2. června 1836 (ejhle 190. výročí) vysvěcen na kněze.

Trojiční poslání člověka

19.06.2026, RC Monitor 11/2026

Pokud by někdo vzal do ruky mou Bibli, na nejohmatanějším místě by si přečetl tento verš: „Bůh stvořil člověka, aby byl jeho obrazem, stvořil ho, aby byl obrazem Božím, jako muže a ženu je stvořil.“ (Gn 1,27) Vracím se k němu i nyní.

Habemus…

16.06.2026, RC Monitor 11/2026

Intronizace nového pražského arcibiskupa Stanislava Přibyla jsem se účastnila osobně. I když jsem nemohla vidět detaily, které zprostředkovávala televize, můžu mluvit o celkové atmosféře, vanutí Ducha sv. či jak jinak přesně nazvat duchovní dojem z obřadu, který může pocítit každý, i když stojí vzadu a nevidí nic.


načíst další


Články e-mailem

Nové články přímo
do vaší e-mailové schránky



Čtrnáctideník Monitor

Tištěný publicistický čtrnáctideník Monitor bude ve vaší poštovní schránce každý druhý pátek. Zasílání je bezplatné a je hrazené výhradně z darů čtenářů.





MONITOR - svět katolickýma očima

redakce@rcmonitor.cz

© 2002-2026 Res Claritatis, z.s.