04.02.2014, NC Register
Uznal sice, že vyobrazení Svatého otce na obálce časopisu naznačuje zájem o papeže, ale jezuitský mluvčí odsoudil negativní líčení pontifikátu emeritního papeže Benedikta XVI. v daném článku a řekl, že takovéto dílo samo sebe diskvalifikuje z oblasti seriózní žurnalistiky.
Vydávání Monitoru je financováno výhradně z dobrovolných darů Vás, čtenářů. Budeme vděční, pokud se rozhodnete Monitor podpořit darem, abychom mohli v této službě pokračovat.
„Tento článek bohužel sám sebe diskvalifikuje, neboť se v něm projevují typické chyby povrchní žurnalistiky. Autor se domnívá, že zdůrazní pozitivní aspekty papeže Františka tím, že popíše negativně pontifikát papeže Benedikta, a činí tak s překvapivou hrubostí,“ uvedl P. Lombardi ve svém prohlášení.
V článku nazvaném „Papež František: Časy se mění“ nazývá autor Mark Binelli Benediktův pontifikát „katastrofálním“ a jde tak daleko, že útočí i na vzhled a charakter emeritního papeže. O Benediktově uznávané apoštolské exhortaci Sacramentum caritatis napsal, že je „zpackaná“, ale bližší vysvětlení neposkytl.
„Je to škoda,“ řekl P. Lombardi. „Tohle není způsob, jak prokázat dobrou službu papeži Františkovi, který si velmi dobře uvědomuje, za co Církev vděčí jeho předchůdci.“
Časopis Rolling Stone, který vychází každé dva týdny, byl založen v roce 1967 a zaměřuje se na politiku a populární kulturu. V loňském roce bylo silně kritizováno rozhodnutí redakce otisknout na obálce snímek hlavního podezřelého v případu bostonských bombových výbuchů.
15.07.2026, Spiritual Direction
Vzhledem k tomu, že už více než deset let pracuji jako pastorační pracovnice s mládeží na plný úvazek, dalo by se předpokládat, že mám disciplinovaný a bohatý modlitební život – ale vždy tomu tak nebylo. Po mnoho let jsem se modlila, kde jsem chtěla a jak jsem chtěla a kdykoli se mi zachtělo. Trvalo mi dlouho, než jsem si našla rytmus modlitby, který by mě skutečně nesl. Ráda bych vám ukázala, jak si takový rytmus vytvořit, aniž byste opakovali mnoho chyb, které jsem udělala já.
13.07.2026, RC Monitor 13/2026
V dnešní civilizaci, nasycené hédonismem, relativismem a epidemií sociálních sítí či pornografie, která degraduje ženy na pouhé objekty, je celibát kněze prorockým znamením. Pro mě celibát neznamená prázdnotu, ale naplnění duchovního otcovství, které vyvěrá z mého kněžského svěcení. Bůh mě nepovolal k tomu, aby nechal mé srdce zkamenět. Nepatřím k těm, o kterých básník Charles Péguy napsal: „Myslí si, že milují Boha, protože nemilují nikoho.“ Naopak. Celibát není jen statickým darem, ale především pokladem mého života, který musím vědomě bránit. „Neuveď nás v pokušení,“ se v modlitbě Otčenáš jistě každý den modlíte i vy. Pro mě to znamená spolupracovat s Bohem a bděle se stavět pokušením, abych dokázal milovat čistou a univerzální láskou.
10.07.2026, ACI Prensa
Papež Lev XIV. v pondělí dne 22. června 2026 ve Vatikánu hájil důstojnost lidského života v každé jeho fázi a varoval před riziky medicíny podřízené technickým nebo utilitárním kritériím. „Žádný lékař by si nikdy neměl dovolit na základě laboratorních algoritmů rozhodovat o životě lidského embrya či starší osoby,“ prohlásil během audience před členy Nadace Jérôme Lejeunea.
Články e-mailem
Nové články přímo
do vaší e-mailové schránky
Čtrnáctideník Monitor
Tištěný publicistický čtrnáctideník Monitor bude ve vaší poštovní schránce každý druhý pátek. Zasílání je bezplatné a je hrazené výhradně z darů čtenářů.