Evropský parlament odsoudil náhradní mateřství, vyzývá k bezpečným potratům

30.12.2015, CC

Evropský parlament schválil návrh odsuzující praxi náhradního mateřství. Parlament v návrhu ke zprávě o lidských právech odsuzuje praxi náhradního mateřství, které podrývá lidskou důstojnost ženy, protože se její tělo a jeho reprodukční funkce používají jako komodita.


Domnívá se, že praxe gestačního náhradního mateřství, které zahrnuje reprodukční vykořisťování a využívání lidského těla za účelem finančního nebo jiného zisku, zejména v případě snadno zneužitelných žen v rozvojových zemích, má být zakázána a považována za naléhavý problém v oblasti lidských práv.

Návrh schválený 17. prosince také volá po „snadném přístupu k antikoncepci a bezpečným potratům“, odsuzuje obchodování s lidmi, požaduje zrušení obchodu s lidmi a trestu smrti.

Komise evropských biskupských konferencí (COMECE) uvítala ustanovení týkající se náhradního mateřství, obchodování s lidmi a trestu smrti. Vyjádřila však obavy ohledně „principu subsidiarity a některých základních hodnot týkajících se ochrany manželství a lidského života“, uvedl sekretariát COMECE a sdělil, že „vítá tento celkově pozitivní výsledek“.


Další články


Jak bude dlouhý náš pozemský život?

08.08.2022, RC Monitor 15/2022

Vždy, když čtu onu část Lukášova evangelia, které se bude číst tuto neděli (Lk 12. 13–21), vzpomínám, kolikrát jsem už slyšel: „To víte, teď nemám moc času na chození do kostela. Když jsem byl kluk, to jsem i ministroval, a rád, pan farář byl moc hodný... Ale teď, práce, povinnosti vůči rodině, kterou musím zajistit. A víte přece, jak je dneska všecko drahý... Už se těším na důchod, to budu mít čas...“ nebo něco podobného.

Poznávej a více miluj

18.07.2022, RC Monitor 14/2022

Poznávání roste vzájemnou blízkostí a mnoha společnými aktivitami. Právě v těchto dnech si připomínáme 105 let od událostí ve Fatimě, které nám nabízí, mimo jiné, právě výzvu Matky. Že její Syn a náš Pán a Spasitel Ježíš Kristus si přeje, abychom ji (Pannu Marii) více poznávali a více milovali. Ona stále naplňuje své poslání Matky Božího Syna, tak, jako před 2000 lety, tak také stále i nyní jako Matka Církve. Vždyť Církev – to jsme my. Jsme Kristovo mystické Tělo.

Jak zničit civilizaci: Postupně

01.08.2022, The Catholic Thing

Naši současní vylepšovatelé světa jsou mnohem chytřejší než staří tvůrci revolucí; naši současníci a krajané totiž vědí, že chcete-li uspět v radikálním přetváření světa, musíte svou práci dělat postupně.

Druhý vatikánský koncil a láska k dědictví, které nás přesahuje

20.07.2022, RC Monitor 14/2022

Dekret Druhého vatikánského koncilu o ekumenismu shledává, že církve pocházející z protestantské reformace se vyznačují „láskou a úctou k Písmu svatému, ba téměř jeho kultem“ (Unitatis redintegratio č. 21).

Nový patron katolické žurnalistiky

25.07.2022, Denver Catholic

Od 15. května mohou katoličtí novináři na celém světě považovat jednoho ze svých řad za svatého, protože na Svatopetrském náměstí byl kanonizován Titus Brandsma, nizozemský karmelitán, který byl v roce 1942 zabit v koncentračním táboře Dachau.


načíst další


Články e-mailem

Týdenní přehled nových článků přímo do vaší e-mailové schránkyČtrnáctideník Monitor

Tištěný publicistický čtrnáctideník Monitor bude ve vaší poštovní schránce každý druhý pátek. Zasílání je bezplatné a je hrazené výhradně z darů čtenářů.MONITOR - svět katolickýma očima

redakce@rcmonitor.cz

© 2002-2022 Res Claritatis, z.s.