Koncert a mše svatá k prvnímu výročí obnovení Mariánského sloupu

10.08.2021, RC

U příležitosti prvního výročí obnovení Mariánského sloupu na Staroměstském náměstí v Praze se v sobotu 14. srpna v Týnském chrámu uskuteční děkovný koncert. V neděli 15. srpna, v den slavnosti Nanebevzetí Panny Marie, bude slavena pontifikální mše svatá v chrámu Matky Boží před Týnem. Hlavním celebrantem je Mons. ThLic. Ing. Zdenek Wasserbauer Th.D., generální vikář a světící biskup pražský.


V sobotu 14. srpna 2021 v 19 hodin se uskuteční "děkovný koncert" v Týnském chrámě v Praze, kde vystoupí komorní soubor České filharmonie Prague Vivaldi Ensemble a herec Jan Šťastný. Zazní hudba Antonia Vivaldiho, Antonína Dvořáka a Luboše Sluky.

V neděli 15. srpna 2021 se bude konat poutní slavnost Nanebevzetí Panny Marie v chrámu Matky Boží před Týnem na Starém Městě pražském. Poutní mše svatá začíná v 10 hodin. Celebruje Mons. ThLic. Ing. Zdenek Wasserbauer, Th.D., pomocný biskup pražský. Bohoslužbu doprovodí sbor Notre Dame. Po skončení liturgie bude příležitost uctít milostný obraz Matky Páně v kapli Mariánského sloupu na Rynku.


Další články


Druhý vatikánský koncil a láska k dědictví, které nás přesahuje

20.07.2022, RC Monitor 14/2022

Dekret Druhého vatikánského koncilu o ekumenismu shledává, že církve pocházející z protestantské reformace se vyznačují „láskou a úctou k Písmu svatému, ba téměř jeho kultem“ (Unitatis redintegratio č. 21).

Jak zničit civilizaci: Postupně

01.08.2022, The Catholic Thing

Naši současní vylepšovatelé světa jsou mnohem chytřejší než staří tvůrci revolucí; naši současníci a krajané totiž vědí, že chcete-li uspět v radikálním přetváření světa, musíte svou práci dělat postupně.

Poznávej a více miluj

18.07.2022, RC Monitor 14/2022

Poznávání roste vzájemnou blízkostí a mnoha společnými aktivitami. Právě v těchto dnech si připomínáme 105 let od událostí ve Fatimě, které nám nabízí, mimo jiné, právě výzvu Matky. Že její Syn a náš Pán a Spasitel Ježíš Kristus si přeje, abychom ji (Pannu Marii) více poznávali a více milovali. Ona stále naplňuje své poslání Matky Božího Syna, tak, jako před 2000 lety, tak také stále i nyní jako Matka Církve. Vždyť Církev – to jsme my. Jsme Kristovo mystické Tělo.

Jak bude dlouhý náš pozemský život?

08.08.2022, RC Monitor 15/2022

Vždy, když čtu onu část Lukášova evangelia, které se bude číst tuto neděli (Lk 12. 13–21), vzpomínám, kolikrát jsem už slyšel: „To víte, teď nemám moc času na chození do kostela. Když jsem byl kluk, to jsem i ministroval, a rád, pan farář byl moc hodný... Ale teď, práce, povinnosti vůči rodině, kterou musím zajistit. A víte přece, jak je dneska všecko drahý... Už se těším na důchod, to budu mít čas...“ nebo něco podobného.

Nový patron katolické žurnalistiky

25.07.2022, Denver Catholic

Od 15. května mohou katoličtí novináři na celém světě považovat jednoho ze svých řad za svatého, protože na Svatopetrském náměstí byl kanonizován Titus Brandsma, nizozemský karmelitán, který byl v roce 1942 zabit v koncentračním táboře Dachau.


načíst další


Články e-mailem

Týdenní přehled nových článků přímo do vaší e-mailové schránkyČtrnáctideník Monitor

Tištěný publicistický čtrnáctideník Monitor bude ve vaší poštovní schránce každý druhý pátek. Zasílání je bezplatné a je hrazené výhradně z darů čtenářů.MONITOR - svět katolickýma očima

redakce@rcmonitor.cz

© 2002-2022 Res Claritatis, z.s.