Koncert a mše svatá k prvnímu výročí obnovení Mariánského sloupu

10.08.2021, RC

U příležitosti prvního výročí obnovení Mariánského sloupu na Staroměstském náměstí v Praze se v sobotu 14. srpna v Týnském chrámu uskuteční děkovný koncert. V neděli 15. srpna, v den slavnosti Nanebevzetí Panny Marie, bude slavena pontifikální mše svatá v chrámu Matky Boží před Týnem. Hlavním celebrantem je Mons. ThLic. Ing. Zdenek Wasserbauer Th.D., generální vikář a světící biskup pražský.


V sobotu 14. srpna 2021 v 19 hodin se uskuteční "děkovný koncert" v Týnském chrámě v Praze, kde vystoupí komorní soubor České filharmonie Prague Vivaldi Ensemble a herec Jan Šťastný. Zazní hudba Antonia Vivaldiho, Antonína Dvořáka a Luboše Sluky.

V neděli 15. srpna 2021 se bude konat poutní slavnost Nanebevzetí Panny Marie v chrámu Matky Boží před Týnem na Starém Městě pražském. Poutní mše svatá začíná v 10 hodin. Celebruje Mons. ThLic. Ing. Zdenek Wasserbauer, Th.D., pomocný biskup pražský. Bohoslužbu doprovodí sbor Notre Dame. Po skončení liturgie bude příležitost uctít milostný obraz Matky Páně v kapli Mariánského sloupu na Rynku.


Další články


Při křtu jsme si vybrali království Ježíše Krista

19.10.2021, RC Monitor 20/2021

Asi každý z nás si pamatuje z úst paní/slečny/soudružky učitelky slova: „Tak se uklidníííme a otevřeme si učebnici na stránce xy a vypočítáme příklad z. Klíííd! Já mááám času dost!“ Proč to zmiňuji?

Součástí vatikánského betléma pro rok 2021 budou lamy a superpotraviny pro Ježíška

26.10.2021, CNA

Loňský vatikánský betlém některým připadal, jako by pocházel z kosmu; ten letošní přichází z And. Betlém pro rok 2021, který bude na oslavu Vánoc umístěn ve Vatikánu na Svatopetrském náměstí, dorazí z peruánského městečka Chopcca, posazeného v Andách ve výšce 3 600 metrů nad mořem.

Výuka náboženství je důležitá

04.10.2021, RC Monitor 18/2021

Tak nám začal nový školní rok (nebo měsíc, jak vtipně podotkl ve svém blogu jeden z mých přátel) a mnoho lidí s napětím očekává, zda neskončí dříve a děti nebudou opět přikovány k monitorům ve svých domovech. A tak je pochopitelné, že se vyrojily články o testování, očkování atd. Ale jsou i důležitější věci v životě lidském než zdraví a očkováním zaručená poklidná plavba životem.

Úvodník biskupa Baxanta: Trápil se, ale vytrval do konce

18.10.2021, RC Monitor 20/2021

Snad si ani neuvědomujeme, jak při každé eucharistické bohoslužbě je stůl Božího slova bohatě prostřen. Písmo svaté otevíráme pravidelně už s jakousi samozřejmostí na několika místech Starého i Nového zákona, a kupodivu opět shledáváme známé, avšak stále působivé příběhy, podobenství a podněty k zamyšlení. Každý, kdo nechává na sebe a v sobě zapůsobit toto slovo slov, je Božím nástrojem, neboť nikdy se Boží slovo nevrací zpět bez užitku.

Šest mladých žen v literatuře, které by měla poznat každá dívka

25.10.2021, Aleteia / RC Monitor 20/2021

Tato klasická literární díla s obdivuhodnými ženskými hrdinkami jsou ideálním dárkem pro naše dcery.

Proč se modlit ke svatému Josefu Freinademetzovi

05.10.2021, Corrispondenza Romana / RC Monitor 18/2021

Málokdo se modlí ke svatému Josefu Freinademetzovi, neboť jen málokdo zná tohoto svatého misionáře, který si v dnešní situaci zaslouží naši oddanost.


načíst další


Články e-mailem

Týdenní přehled nových článků přímo do vaší e-mailové schránkyČtrnáctideník Monitor

Tištěný publicistický čtrnáctideník Monitor bude ve vaší poštovní schránce každý druhý pátek. Zasílání je bezplatné a je hrazené výhradně z darů čtenářů.MONITOR - svět katolickýma očima

redakce@rcmonitor.cz

© 2002-2021 Res Claritatis, z.s.