Další ročník Hovorů o víře ve Vyšším Brodě

24.08.2022, FSSP, RCM

V úterý 23. srpna začaly v prostorách kláštera cisterciáků ve Vyšším Brodě Hovory o víře. Pravidelné každoroční setkání pořádá Kněžské bratrstvo sv. Petra (FSSP). Na programu budou mše svaté a společná modlitba, adorace, přednášky, poutě a exkurze a v neposlední řadě možnost i vzájemného se setkání.


Letošní program akcentuje diskusi na téma Katolická víra a jinověří. Hlavní přednášející je paní doktorka Annie Laurentová – francouzská politoložka a žurnalistka a významná odbornice v problematice islámu a jeho interakce s křesťanstvím. Mimo jiné byla v roce 2010 jmenována papežem Benediktem XVI. jako expertka pro biskupskou synodu o Blízkém východě.

Hovory o víře budou zakončeny v neděli 28. 8. exkurzí do poutního místa Římov, kde bude možné se po dopolední mši svaté a následném pohoštění účastnit závěrečné přednášky paní Laurentové a případně si prohlédnout poutní místo a projít tamní pašijovou cestu.

Bližší informace naleznete na plakátku a stále je možné se přidat přes tento formulář. Srdečně doporučujeme Vaší pozornosti!


Další články


Jak chápat očistec

07.11.2022, Integrated Catholic Life

„Boží milosrdenství nepřehlíží nedostatky a hřích; odstraňuje je a napravuje škody..., a my jsme povoláni k tomu, abychom se na jeho milosrdenství podíleli.“

Kardinál Zen usvědčen u hongkongského soudu, má zaplatit pokutu

30.11.2022, Aleteia

Emeritní biskup a otevřený obhájce demokracie musí zaplatit 512 dolarů za to, že nezaregistroval charitativní organizaci.

Na tenké hraně: Jak je to s morálkou v oblasti plastické chirurgie a co vlastně znamená tetování? Sebezmrzačení?

22.11.2022, RC Monitor 22/2022

Dostali jsme dva zajímavé čtenářské dotazy. (Přidáte další? Co se vám honí hlavou? Rádi budeme hledat odpovědi s vámi!) Tentokrát jsme oslovili morálního teologa z Cyrilometodějské fakulty Univerzity Palackého P. ThLic. Jan Poláka, Ph.D. a na přímé dotazy přinášíme přímé odpovědi.


načíst další


Články e-mailem

Týdenní přehled nových článků přímo do vaší e-mailové schránkyČtrnáctideník Monitor

Tištěný publicistický čtrnáctideník Monitor bude ve vaší poštovní schránce každý druhý pátek. Zasílání je bezplatné a je hrazené výhradně z darů čtenářů.MONITOR - svět katolickýma očima

redakce@rcmonitor.cz

© 2002-2022 Res Claritatis, z.s.