Slovensko: Křesťané a politika

25.12.2013, SIR


Poté, co úspěšně proběhla roční kampaň „Adoptujte politika“, zahajují slovenské křesťanské organizace nový projekt „Křesťan v politice“; je to reakce na papežovu výzvu, aby se katolíci angažovali v politice.

Projekt zahrnuje motivační semináře, workshopy a diskuse po celé zemi. „Naším cílem je vyzvat křesťany, aby zvážili svůj přístup k politice a společnosti. Mnozí se nechtějí zabývat sekulárními věcmi, zvláště politikou, protože ji považují za zkorumpovanou. Ale inspirujeme se slovy papeže Františka, který říká, že je to jedna z nejdůležitějších forem lásky k bližnímu,“ řekl koordinátor projektu Eduard Filo. „Asociace křesťanských mládežnických komunit“ a „Fórum křesťanských institucí“ vyzývají křesťany k odpovědnému přístupu k volbám, zapojení do politiky na různých úrovních a zvýšení povědomí o důležitosti sociálního a politického života pro obecné dobro.

Setkání začnou už v lednu a všechny materiály budou dosažitelné na webové stránce www.krestanvpolitike.sk.Další články


Kam to vlastně jdu a proč?

22.05.2023, RC Monitor 10/2023

Ve čtrnácté kapitole Janova evangelia říká Pán Ježíš Tomášovi: „Já jsem cesta pravda a život, nikdo nepřichází k Otci než skrze mne“. Z toho může vyvstat zcela osobní otázka; jdu já tou správnou cestou? Je má cesta pravdivá a opravdová a vede k životu?


načíst další


Články e-mailem

Týdenní přehled nových článků přímo do vaší e-mailové schránkyČtrnáctideník Monitor

Tištěný publicistický čtrnáctideník Monitor bude ve vaší poštovní schránce každý druhý pátek. Zasílání je bezplatné a je hrazené výhradně z darů čtenářů.MONITOR - svět katolickýma očima

redakce@rcmonitor.cz

© 2002-2023 Res Claritatis, z.s.