Benedikt XVI. udělil milost Paolovi Gabrielemu

29.12.2012, RadioVaticana.cz


Státní sekretariát Svatého stolce vydal tiskové sdělení, ve kterém informuje, že Benedikt XVI. dnes dopoledne navštívil ve vězení pana Paola Gabrieleho, aby jej osobně ujistil o odpuštění, které mu dal, a oznámil mu, že přijal jeho žádost o milost a prominul mu zbytek trestu. Jde o otcovské gesto, čteme dále v tiskovém sdělení, vůči člověku, se kterým papež strávil několik let v každodenní důvěrnosti. Paolo Gabriele byl poté z vězení propuštěn a vrátil se domů. Ačkoli nebude možné, aby pokračoval ve své dosavadní práci a bydlel ve Vatikánu, Svatý stolec zamýšlí s důvěrou v lítost, kterou odsouzený projevil, že mu poskytne příležitost vrátit se k poklidnému životu ve své rodině. Tolik tiskové sdělení vydané státním sekretariátem Svatého stolce.

Na dnešní tiskové konferenci odpověděl O. Federico Lombardi také na otázku po osudech druhého odsouzeného v případu odcizování a zveřejňování soukromé korespondence Svatého otce. Vatikánský tiskový mluvčí sdělil, že pan Claudio Sciarpelletti před několika týdny opět nastoupil do práce a že se také v jeho případě počítá s řešením žádosti o milost, kterou podal, aby byly zahlazeny důsledky trestního postihu, třebaže v jeho případě jde pouze o podmíněný trest odnětí svobody. Nepůjde tedy o propuštění z vězení, jako tomu bylo v případě hlavního obviněného Paola Gabrieleho, ale o plné ukončení jeho kauzy, aby mohl započít poklidný život.Další články


Výuka náboženství je důležitá

04.10.2021, RC Monitor 18/2021

Tak nám začal nový školní rok (nebo měsíc, jak vtipně podotkl ve svém blogu jeden z mých přátel) a mnoho lidí s napětím očekává, zda neskončí dříve a děti nebudou opět přikovány k monitorům ve svých domovech. A tak je pochopitelné, že se vyrojily články o testování, očkování atd. Ale jsou i důležitější věci v životě lidském než zdraví a očkováním zaručená poklidná plavba životem.

Svatá Ludmila s námi

19.09.2021, RC Monitor 18/2021

Čas je prubířský kámen a čas i mnohé ukáže. Z pohledu více než tisíce sta let nám osobnost kněžny Ludmily vystupuje legendárně, až velmi vzdáleně. Člověk dneška, pokud něco o ní ví, vnímá ji jako babičku svatého Václava. To však nestačí. Pár historických pramenů píše o ženě plné lidskosti a něhy: „Byla okem slepému, nohou chromému...“ Je svatou!

Proč se modlit ke svatému Josefu Freinademetzovi

05.10.2021, Corrispondenza Romana / RC Monitor 18/2021

Málokdo se modlí ke svatému Josefu Freinademetzovi, neboť jen málokdo zná tohoto svatého misionáře, který si v dnešní situaci zaslouží naši oddanost.

Týden ve světě katolickýma očima - 17. 10. 2021

16.10.2021, RCM

Damian Thompson popisuje okolnosti konverze bývalého anglikánského biskupa Michaela Nazir-Aliho ke katolictví. Bývalý anglikánský biskup Rochesteru je nyní členem katolického personálního ordinariátu Panny Marie Walsinghamské (jednoho ze tří personálních ordinariátů zřízených na základě apoštolské konstituce Benedikta XVI. Anglicanorum coetibus (2009), které mají anglikánským konvertitům umožnit „zachovat si liturgické, spirituální a pastorační tradice Anglikánského společenství v rámci plného společenství s Katolickou církví“) a bude brzy vysvěcen na katolického kněze (na biskupa být vysvěcen nemůže, protože je ženatý).

Týden ve světě katolickýma očima - 6. 10. 2021

06.10.2021, RCM

Vatikanista Andrea Gagliarducci upozorňuje na předmluvu papeže Františka ke knize „Fraternità Segno dei Tempi: The social teaching of Pope Francis“, v níž autoři, kardinál Michael Czerny a Cristian Barone shromažďují vyjádření papeže Františka na sociální témata. Podle Gagliarducciho lze papežovu předmluvu číst jako přímou odpověď na kritiku, přičemž jádrem této odpovědi je, že „veškerou svoji sociální nauku odvozuje z Druhého vatikánského koncilu“.

Co je posvátný plášť sv. Josefa?

01.10.2021, Aleteia.org / RC Monitor 18/2021

10 věcí, které byste měli vědět o sv. Josefu: Papež František ustanovil, že od 8. prosince 2020 se bude slavit zvláštní Rok svatého Josefa, aby v něm všichni věřící v Krista mohli každý den upevňovat jeho příkladem svůj život z víry a v úplnosti plnit Boží vůli.


načíst další


Články e-mailem

Týdenní přehled nových článků přímo do vaší e-mailové schránkyČtrnáctideník Monitor

Tištěný publicistický čtrnáctideník Monitor bude ve vaší poštovní schránce každý druhý pátek. Zasílání je bezplatné a je hrazené výhradně z darů čtenářů.MONITOR - svět katolickýma očima

redakce@rcmonitor.cz

© 2002-2021 Res Claritatis, z.s.